Влада і Громада

У даному розділі знаходиться 248 матеріал(ів)
81.
26/07/16
Про це зазначив під час візиту до Вінниці заступник голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Роман Косинський.
82.
20/07/16
Після капітального ремонту в обласному спеціалізованому територіальному медичному об’єднанні «Фтизіатрія» (тубдиспансер) відкрито відділення для пацієнтів зі складною формою туберкульозу - хіміорезистентною, тобто стійкою до звичайних протитуберкульозних препаратів.
83.
18/07/16
Питаннями економії час від часу задається кожна господиня: як? на чому? чи на кому? Деякі вінничанки погодилися поділитися секретами заощадження з нашою газетою.
84.
18/07/16
Будь-яка господиня погодитися, що економити потрібно і важливо. Про те, що «копійка гривню береже», знають навіть діти. Але на практиці дріб'язкова заощадливість багатьох дратує. Економити «на сірниках» здається мало не ганебним. А це абсолютно неправильно, тому що будь-яка трата повинна бути, в першу чергу, обґрунтованою і розумною. Дбайлива господиня починається саме з економії. Більше того, спробувавши прислухатися до таких, начебто незначних, але корисних порад, можна буде здивуватися - скільки врешті грошей вам вдалося заощадити Отже, при використанні електродуховки намагайтеся заповнювати її по максимуму. Заздалегідь продумайте меню, щоб за один раз приготувати кілька страв. Для приготування невеликих порцій їжі використовуйте скороварку (зараз їх продають як мультиварки). Це дозволить заощадити не тільки час, але й енергію. Варто використовувати енергозберігаючі лампи з індивідуальними світлорегуляторами. При покупці побутової техніки зверніть увагу на її клас енергозбереження. Цей показник особливо важливий для тієї техніки, яка працюватиме цілодобово, наприклад, холодильника. Якщо у вас вдома трапляються стрибки напруги в мережі, подумайте про придбання стабілізатора, який дозволить вам зберегти у нормі побутову техніку. Для того, щоб витрачати менше електроенергії на нагрівання води, наприклад у чайнику, придбайте чудовий прилад – термопот, який дозволить вам постійно мати гарячу воду. Намагайтеся якомога довше не включати електричне освітлення, повністю використовуючи сонячне світло. Йдучи з дому надовго, не лінуйтеся вимикати телевізор та інші прилади, що знаходяться в режимі очікування. Кожен окремо такий прилад «їсть» небагато, але всі разом... Ставте телевізор і комп'ютер в освітленому місці, це дозволить встановити рівень яскравості та контрасту монітору на нижчий щабель і зберегти до 5% електроенергії. У неробочому стані зарядний пристрій для мобільного телефону, фотоапарата, ноутбука не повинен бути включений у розетку тому, що він постійно нагрівається і продовжує споживати енергію. Забиті пилом пилозбірник і фільтри зменшують тягу повітря і збільшують енергоспоживання пилососа, тому не забувайте про його регулярну очистку. При виборі посуду, діаметр якого не відповідає розмірам конфорки електроплити, втрачається 5-10% енергії. Не забувайте також закривати каструлю кришкою - це дасть 20-30% чистої економії. Накип має малу теплопровідність, тому вода у чайнику з накипом нагрівається повільно, а електроенергії витрачається більше. Головна умова правильного і економічного використання пральної машини - не перевищувати норми максимального завантаження білизни, в іншому випадку перевитрата електроенергії сягне 10-15%. Програма без попереднього прання заощадить до 30% електрики. Для холодильника оберіть прохолодне місце, подалі від батарей та плити. Несвоєчасне розморожування й звичка деяких господинь поміщати в холодильник не до кінця остиглий посуд теж збільшує енергоспоживання. Вікторія МЕЛЬНИК
85.
18/07/16
У чому ж різниця між оптимізацією та економією витрат родини? Економія – це просто скорочення витрат, оптимізація ж – раціональний розподіл витрат на життя за статтями бюджету. Що здавалося б простіше! Потрібно всього лише навчитися відмовити собі в тому, що не є для нас необхідним. Тобто маємо жертвувати своїм сьогоденням заради світлого майбуття. Але така філософія підходить далеко не всім родинам. Якщо прислухатися до порад експертів щодо економії коштів, то потрібно просто обмежити себе в розвагах та відпочинку, мовляв: обійдетесь, розслабляйтеся на Бугу або в лісі. Дешево і сердито (хоча дехто полюбляє, про смаки не сперечатимемось)… Ось тільки чи надовго вистачить такого терпіння й бажання? Можливо, саме прийоми оптимізації, а не жорсткої економії зроблять процес заощадження для українських родин менш травматичним. Перше правило. Всі ваші статті витрат є необхідними (окрім шкідливих звичок). Ні від однієї з них не варто повністю відмовлятися, оскільки повна відмова викличе значний внутрішній дискомфорт. Краще скоротити кожну на 10%, ніж повністю відмовитися від однієї, натомість зберігши решту недоторканними. Друге правило. Скорочувати витратні статті від великих до менших. Оскільки всі витрати для вас є однаково важливими, і ви не можете скоротити спочатку «неважливі», то доведеться обирати за іншим критерієм. Цей критерій – сума витрат. Скорочуючи «неважливі витрати», ми не досягаємо потрібної економії, але набуваємо пекучого відчуття самообмеження. Тому, підшукуючи можливості економії, зверніть увагу на найбільші за розміром статті витрат та проаналізуйте їх. Третє правило. Не можна економити, купуючи більше. При поїздці на гуртові ринки, ви економите на одиниці товару, але найчастіше програєте в загальній сумі витрат. Справа в тому, що збільшена купівля сприяє збільшенню споживання, що врешті стає звичкою (враховуйте й те, що продукти й деякі речі мають властивість псуватися – й ви знову в програші). Не забуваймо також про ощадливе використання електрики, води, газу. Щодо зв'язку, то на сьогодні мобільні оператори та Інтернет-провайдери пропонують досить вигідні тарифи, просто треба відшукати підходящий особисто вам. Це ж стосується міжнародних та міжміських телефонних дзвінків – сьогодні можна телефонувати через Інтернет, що виходить дешевше, та ще й з візуальною картинкою. Економія на транспорті - проїзні квитки, на походах у магазини – завчасно складений список необхідних товарів, а далі – строго слідувати йому, не відволікаючись на привабливі, акційні, але такі не потрібні вам речі. Все, про що ви прочитали вище, звичайно, не є панацеєю від фінансових негараздів. Але, на мій погляд, дана система куди розумніше, ніж заклики скорочувати все і вся і жити лише надією на краще майбутнє, яке вже не за горами. Вікторія Мельник
86.
18/07/16
Село Юркі́вка Тульчинського району може похвалитися оновленою та комфортною для пасажирів станцією залізничного вокзалу. Ремонт «Укрзалізниця» зробила ще в 2014, а в наступному році – зачинила квиткову касу.
87.
18/07/16
На початку 2000-х в Україні відбулася довгоочікувана земельна реформа. 7 млн. громадян отримали право на приватизацію 28 млн. га земельних паїв. Приватизація відбулася, але власники паїв виявилися власниками лише на папері. Мораторій 2002 року на продаж аграрних земель не дав людям повноправно розпоряджатися своїм майном. Це тимчасовий захід, переконують посадовці, доки нормативно-правова база відчуження землі та перетворення її на ринковий актив не буде достатньо збалансована. Очікується, що з 01.01.2017 року мораторій на землю буде знято. Ми запитали у вінничан: «Чого ж очікувати людям від запланованих змін, та як закон вплине на головну годувальницю всіх українців?». Павло Васильович, військовий пенсіонер з м. Бар (50 років), фотографуватись не виявив бажання: - Я проти продажу землі. Продамо землю, а далі що? За повітря візьмемося? Щодо розвитку селянсько-фермерських господарств (СФГ), то тут держава має сприяти та підтримувати їхні починання, а не «душити» податками. Максим Слободянюк, заслужений лікар України (75 років): - Я родом із простої селянської сім’ї, мій батько був роботягою-трактористом. Він і мене, малого, навчив поважати і плекати рідненьку. З Законом не знайомий, але твердо переконаний: землю продавати не можна. Все «роздерибанили», залишилася лише земля, (вживає «красне слівце», так характеризує стан України після зняття мораторію). Галина Бойко, бухгалтер (57 років). - Продавати землю можна, але лише своїм – українцям, за умови - не перепродувати іноземцям. Питання дуже «слизьке», не берусь далі судити. Тамара Михайлівна (50 років), фотографуватись не виявила бажання: - Це питання вже вирішено давно і без нас. Якщо хтось бажає продати землю на рівні свого села, це робиться дуже просто: один пише заяву на відчуження, а інший виявляє бажання щодо цієї ділянки. Взяли гроші і розійшлися. Земля у нас вже давно і так продається, а тепер буде реалізовуватися на законних підставах. СФГ можуть спокійно обійтися без допомоги держави. Вони стільки грошей витрачають на хімдобрива, що земля вже «стогне». Ви подивіться, що у нас вирощується - одні технічні культури, а як же цукровий буряк, жито, пшениця… Віктор (60 років), був, м’яко кажучи, небагатослівний: - Продажу землі – ні, оренді – так. Допомагати СФГ потрібно. Опитування проводила Вікторія Мельник Фото автора
88.
18/07/16
З 1 липня 2016 року розпочався період сплати податку на нерухомість для фізичних осіб – власників будинків і квартир. Хто ж і скільки повинен внести в казну за свої «житлові метри?».
89.
18/07/16
Італійська делегація протягом двох днів проводить у Вінниці тренінговий семінар у рамках проекту «Нарощування потенціалу та передача знань для підвищення і вдосконалення професійних навичок у галузі управління відходами у Вінницькій області».
90.
18/07/16
Почався він для Вінниччини з підписанням Меморандуму про співпрацю між Агенцією регіонального розвитку Вінницької області, Лодзинською Агенцією регіонального розвитку (Республіка Польща) та Агенцією зі співробітництва та розвитку Валле-д’Аоста (Італійська Республіка).
12345678910111213141516171819