Новини

У даному розділі знаходиться 464 матеріал(ів)
11.
30/01/18
Дуже шкода, що до наших нардепів, міністрів, посадовців не можна зателефонувати. Напряму, в будь-який час, минаючи секретарок, асистентів, помічників. Дуже шкода, що наші посадовці позбавили себе можливості почути, як насправді живуть українці. Бо якби почули, якби послухала, наприклад, тих, хто телефонує га «гарячий» телефон газети «Вінниччина»… То або змінили би щось у країні, реформувалися по-справжньому, або припинили б розказувати про «позитивні зрушення» й «поступ уперед».
12.
30/01/18
Довгий час Оксана не цікавилась прикрасою - хрестик лежав у бабусі в серванті, на дні скриньки, оздобленої мушлями. Коли ж Оксана закінчила школу, бабуся Майя передала хрестик їй. Розказала, що це їх сімейна реліквія - мовляв, хрестик прабабусі Неонілі подарував її старший брат Павло, розстріляний перед війною. Павло хоч і був червоним командиром, який отримав кілька орденів, та радянська влада не пробачила йому «буржуйського» походження. Хоч яке воно буржуйське - батько Неоніли та Павла був начальником невеличкої поштової станції… Отак хрестик перемістися з дерев’яної коробки, привезеної з Криму, в скриньку, де Оксана берегла свої дівочі «скарби» - ланцюжок, подарований мамою, браслетку від тата. Але, на відміну від ланцюжка і браслета, хрестик вона не носила. Не вдягала, бо він не пасував до жодного вбрання. Тендітний, з чотирма прозорими, наче росини, камінчиками, хрестик або губився на тлі одягу, або контрастував із ним. - Це тому, що він натільний, - пояснила Оксані бабуся. - Його носять не для краси, хрестик має бути під одягом. Під одягом? Для чого? Дивувалася Оксана, а бабуся зітхала у відповідь: - Нехристь ти у мене. Не дозволив твій тато тебе похрестити, от і не знаєш, як поводитись…
13.
30/01/18
Якщо раніше процес оформлення такої допомоги займав 10 діб, то тепер скоротився до годин. Послуга он-лайн-реєстрації заяв на допомогу при народженні дитини стала доступною в березні 2017 року. Відтоді нею скористалися вже понад дві тисячі українських родин. Втім, на Вінниччині таких сімей поки що тільки 36.
14.
30/01/18
8,5 тисячі вінницьких сімей конче потребують доступного житла. Це переважно молоді родини, педагоги, лікарі, а також учасники антитерористичної операції, говорить Андрій Гижко, перший заступник голови Вінницької ОДА.
15.
30/01/18
На дві тисячі осіб скоротилося число жителів області, які користуються субсидіями. Наразі допомогу держави на оплату комунальних послуг отримує 365 тисяч мешканців Вінниччини. А це 63 відсотки усіх домогосподарств області.
16.
25/01/18
Мова про ДСТУ 3662:2015 («Молоко-сировина коров'яче. Технічні умови»), документ, який спрямований на підвищення якості молочної продукції та обмежує використання молока другого сорту. А другий сорт - це, щоб ви розуміли, саме той товар, який постачає заводам населення. То що означають нові технічні умови? Що переробні підприємства купуватимуть сировину тільки в господарствах, а пересічні селяни, власники Квіток і Ягідок, залишаться без ринку збуту і, відтак, зовсім без доходів?
17.
25/01/18
Власне, це одразу три явища: місячне затемнення, повня і червоний супермісяць. Такий феномен, кажуть учені, виникає приблизно раз на 150 років - в моменти найбільшого зближення нашої планети та її супутника. А свій незвичайний відтінок Місяць набуває тому, що знаходиться, переважно, в тіні Землі та відбиває лиш частину світла.
18.
25/01/18
Департамент соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА докладав торік зусилля в п’яти пріоритетних напрямках. Серед них - підвищення якості життя в інтернатах для хворих, літніх і самотніх людей.
19.
25/01/18
Так, дещо збереглося, відповідають краєзнавці Хмільницького району. - Найперше, це, звичайно, хліб, - говорить Ніна Кравчук-Овчарук, авторка книги «Батьківськими стежками» про село Куманівці. - Я знаю багатьох жінок у нашому селі, які випікають хліб за тими ж рецептами, що випікали їх бабусі. Пригадую, моя мати захворіла, злягла, а батько, якому було вже 90 років, сам заходився місити тісто, бо без свого, домашнього хлібу не міг… Іще в нас вдома часто готували квашу - добре пам’ятаю, як вона підіймалася, пузирилася в глиняному горщику.
20.
25/01/18
80 сучасних, багатофункціональних ліжок, 10 новеньких інвалідних візків, кисневі апарати, інгалятори, ліжечка та сповивальні столики для новонароджених, ходунки й матраци, підйомники та спеціальні туалети для важкохворих, праски, мікрохвильовки й два холодильники… Це неповний перелік того, чим збагатилася Хмільницька районна лікарня протягом одного дня.
123456789101112