Новини

У даному розділі знаходиться 789 матеріал(ів)
31.
13/12/19
Як і люди, кожне українське село має ім’я, яке склалося історично. Здебільшого назви походять від місця розташування або діяльності жителів, котрі його заснували , від імен перших поселенців чи рельєфних ознак. Інколи ці назви настільки чудернацькі, що годі й додуматись, звідки узялись. Тож усі наші Межиріччя, Гончарівки й Григорівки, Долинкиі Яруги мають свою історію походження й назви, сутність якої інколи криється у сільських легендах, котрі передаються з покоління у покоління. Серед усього розмаю однойменних сільських назв досить поширеною в Україні є Писарівка. Принаймні у Вінницькій області є аж чотири таких села – у Калинівському районі, Вінницькому, Шаргородському та Ямпільському. У нинішньому номера розповідь про кожне з них.
32.
13/12/19
33.
13/12/19
Останні жовтневі дні прихоплювали землю холодами, а в руках фермера Анатолія Мондзолівського палахкотіли червоні полуниці. Не сезон ніби, а ягоди справжні, запашні! «Посадіть і ви собі такі ремонтантні сорти, і тоді теж ласуватимете свіжими полуницями (садовими суницями) з травня аж до кінця жовтня», - відповів на мій здивований погляд чоловік. На його переконання, всі садівники-любителі можуть забезпечити свою родину корисними та смачними ягодами, а не купувати це диво втридорога на базарі.
34.
12/12/19
Зробити добру справу і отримати взамін художній календар вінничани матимуть змогу в переддень свята Миколая, а згодом через соцмережі.18 грудня о 18 годині в галереї «Інтер-Шик» відбудеться презентація авторського календаря молодої вінницької художниці Анни Борачук. Всі кошти, виручені з продажу, підуть на лікування хлопчика з важкою формою ДЦП Нікіти Добровольського.
35.
11/12/19
Наш земляк Матвій Бронштейн у 29 років став доктором фізико-математичних наук, здійснив важливі відкриття, його називали «другим Ейнштейном». Але в тридцять ученого заарештували, а в 31 рік - розстріляли…
36.
06/12/19
Люди змушені захищати новостворену об’єднану територіальну громаду від бюрократичного свавілля Якщо законні методи не спрацюють, усе селище вийде на трасу перекривати рух
37.
06/12/19
«Досить, не фотографуйте вже…», - за чотири роки на посаді голови Вінницької обласної ради Анатолій Олійник так і не звик до уваги журналістів. Хоча й до цього рік був головою облдержадміністрації. Він завжди стриманий у своїх висловлюваннях. Можливо, ще робота в Одеському обкомі комсомолу навчила фільтрувати інформацію. Анатолій Олійник зайвого не скаже. Але натякати вміє. Йому приписували «порохоботство», а тепер шукають «заЗЕленілу» політику. У будівлі вінницької обласної влади він «пережив» Валерія Коровія, але ще не побив рекорд Григорія Заболотного. Влада – це його вибір. Хоча зізнається, що не знав про призначення голови Вінницької ОДА 2014 року. На співбесіді в Адміністрації Президента думав про повернення на посаду голови Томашпільської райдержадміністрації. Там, в рідному селі, досі живе його мама: «Саме сьогодні їй 89 років, «бабушкафон» їй подарував – щодня телефоном спілкуємось. Не хоче їхати з села - там сусіди, там життя. Були ще кури, але цього літа не було – вже не може…» Про діда «куркуля» (каже, не личить діду це слово, бо він був просто господарем та батьком 15 дітей), друзів у політиці й субординацію, про проблематику роботи водоканалу, голосування двома пальцями та «Рабиню Ізауру», а ще чому депутатів у облраді стало менше – в ексклюзивному інтерв’ю для газети «Вінниччина» із Анатолієм Олійником.
38.
05/12/19
Ямпільська Писарівка досить велике село, адже з теперішніми мірками, якщо в сільській громаді проживає понад тисяча мешканців, які мають свою школу, садок, клуб та амбулаторію - то це вже справжнє громадище, думку якого ігнорувати не можна.
39.
05/12/19
з відновлення органічних уражень центральної нервової системи, яка готова приймати на лікування дітей вже з шестимісячного віку.
40.
04/12/19
У грудні виповнюється 30 років з дня заснування Вінницької обласної екологічної асоціації «Зелений світ Поділля».
1234567891011121314