9 Листопада

У Вінницю привезли Плащаницю Пресвятої Богородиці

Тисячі вінничани, на власні очі змогли побачити Плащаницю Пресвятої Богородиці у п'ятницю 2 листопада.
Паломництво Плащаниці Пресвятої Богородиці здійснюється з благословення православного Патріарха Єрусалимського Теофіла III і за участю української православної церкви.

  Цьогоріч вперше за всю історію зарубіжних відвідувань Плащаниці на три тижні продовжено її перебування в Україні.

1

2

3

4

5

6

7

  З проханням продовжити паломницький тур до Патріарха Єрусалимського звернувся ініціатор привозу християнської святині, засновник Міжнародного благодійного фонду Олександр Фельдман, і прохання його було задоволене.

  Створення Плащаниці відносять до 1830-1840 років. Плащаниця являє собою вирізане по контуру зображення Божої Матері. Святиня з обох сторін має оклад; вінець прикрашено коштовним камінням, риза - дар російської графині Ганни Олексіївни Орлової-Чесменський.

8

9

10

11

12

13

14

15


  Плащаниця Пресвятої Богородиці зберігається в Єрусалимі, у дворі Гефсиманської обителі, розташованої навпроти входу в Храм Гробу Господнього. В Єрусалимі Плащаницю виносять на загальний огляд лише раз на рік у Страсну п'ятницю. Її прикрашають пелюстками червоних троянд, обносять навколо каменя помазання - на ньому знаходилося тіло Христа після зняття з розп'яття, зараз являє собою обрамлену кам'яну плиту. Потім на деякий час кладуть на камені, а пізніше заносять в кулуквію - спеціальну кімнату у Храмі Гробу Господнього. Подивитися на це дійство щорічно збираються тисячі людей.

16

17

18

19

20

21

22

23

24

 

 

Кількість переглядів: 1859
Автор: Сергій ТІМЕРБАЄВ
Розповісти друзям: