5 Лютого

Георгій Делієв: «Я - вільний художник»

Зірку нашумілих свого часу, але й не забутих дотепер акторів театру «Маски-шоу» Георгія Делієва у вінницькій галереї «ІнтерШик» зустрічали оплесками.
Художній керівник «Масок» представив місцевій публіці несподіваний бік свого мистецького обдарування.

Виявляється, актор, шоумен, режисер, народний артист України Георгій Делієв - ще й художник, який уже завоював постійних прихильників та покупців. На виставці зі скромною назвою «ПЕРСОНАлка» представлено близько 30 робіт різних тематичних напрямів здебільшого за останні три роки життя. Організатори з арт-центру відбором саме таких картин зробили спробу показати художника різноманітним.

Наразі Делієв - власник більш ніж десяти персональних та групових виставок, перша з яких відбулася в 2004 році в Одесі. Ще з дитинства мріяв бути художником і думав, що мрія обов’язково здійсниться. Але трапилося так, що почав здобувати фах міма, потім клоуна, потім теле- й театрального режисера, і це на час витіснило можливість заняття живописом. Однак таланту не «закопав», і в дорослому віці повернувся до образотворчого мистецтва.

P1311170

P1311258

P1311261

P1311262


Найбільше надихають на роботу з пензлем подорожі. Численні сюжети й замальовки народжуються під час гастролей у Мексиці, Китаї тощо. Там робить начерки, а завершує роботу вже вдома. Часто ці малюнки розходяться по знайомих і друзях та й незнайомих у зовсім «сирому» вигляді, коли ще фарба ледь взялася кірочкою на папері чи полотні. А нові власники вже самі за порадами художника обирають необхідне обрамлення. Дарувати картини не шкодує, багато його відомих друзів, серед яких Борис Барський, Альона Вінницька, російський телеведучий і політик Валерій Комісаров, актор, режисер і клоун В’ячеслав Полунін, отримували картини, що припали їм до душі, задарма.

P1311231

P1311181


- Я - вільний художник у прямому значенні цього поняття, - говорить журналістам під час прес-конференції Георгій. - Я не заробляю цим на життя. Пишу для себе, а картини, на моє щастя, виставляються і ще й продаються. У мене нема необхідності підлаштовуватися під чиїсь смаки і терміни, спілкуватися з агентами.


- Чи допомагає акторське ім’я у продажі картин?
- Зазвичай так. Сценічний імідж часто іде на користь, але інколи навпаки породжує упередженість. Критики, ще не оглянувши робіт, не сприймали мої художні напрацювання всерйоз, схиляючись до думки, що комік може малювати лише шаржі й комікси. І вже побачивши, змінювали свою думку.

P1311210

P1311223

P1311246


Прихильники акторської творчості, побачивши картини, охоче купують, щоб прикрасити ним дизайн своїх осель чи офісів. А ось спеціалісти дуже дивуються, побачивши серйозного, глибокого і навіть драматичного Делієва.
Попри яскраву й теплу колористику, обличчя героїв на багатьох картинах «ПЕРСОНАлки» виказують тугу й понурість. Та символіка презентованих робіт не завжди позитивна. Наприклад, серія просто-таки чарівних, ясно жовтих і насичених блакиттю пейзажів на задньому плані демонструють на передньому таких же яскравих і світлих людей, які тягнуть крила до небес. Та, от халепа: до їхніх ніг приросли непідйомні гирі, які змушують залишатись реалістами. Привертає увагу вогненний портрет із гнівними рисами, у якому всі, хто не гляне, упізнає лице автора.  Ось такий контрастний, суперечливий і багатосторонній Георгій Делієв. Виставка триватиме до 13 лютого, тож раджу, поки є можливість, знайомитися з другою стороною настроїв і таланту цього «клоуна-веселуна».

Кількість переглядів: 1990
Автор: Антоніна БАСЕНКО
Розповісти друзям: