26 Лютого

Гасіння пожежі у нічному клубі «Курсаль»

На базі нічного клубу «Курсаль» обласним управлінням державної служби з надзвичайних ситуацій проведено тактико-спеціальні навчання з особовим складом чергових караулів пожежно-рятувальних підрозділів обласного центру.

Об’єкт навчання був обраний не випадково, адже 27 січня в  нічному клубі «Кісс» (м. Санта-Марія, Бразилія) сталася пожежа, що забрала життя 232 людей і травмувала 131 людину.

  У рамках профілактичної роботи щодо попередження трагедій, пов’язаних із відпочинком громадян й були проведені навчання з ліквідації умовної пожежі на об’єкті з масовим перебуванням людей. Саме таким є «Курсаль», адже у ньому може одночасно знаходитися понад 300 людей. Пожежно-рятувальні підрозділи відпрацювали взаємодію з іншими службами, а також провели навчання персоналу розважального закладу діям на випадок виникнення пожежі.                

1

3

5

6

7


  Зазвичай у подібних спорудах шляхами розповсюдження вогню є легкозаймисті матеріали, меблі, обладнання та декорації. Через високотемпературні конвективні потоки та систему вентиляції полум’я за лічені хвилини може охопити усе приміщення. В умовах швидкого розповсюдження диму по коридорах та сходових клітинах першочерговим завданням і рятувальників, і працівників закладу є правильна організація евакуації та порятунку людей. Це і лягло в основу тренувань.

8

9

10

11

12

13


  За тактичним задумом, внаслідок необережного поводження з вогнем пожежа виникла на барній стійці. Площа умовної пожежі на момент прибуття рятувальних підрозділів склала 30 квадратних метрів. Працівники служби «101» у складі створених ланок газодимозахисної служби оперативно й злагоджено здійснили порятунок шести працівників закладу, провели евакуацію усіх відвідувачів, локалізували, а згодом і остаточно ліквідували пожежу.

14

15

16

17

  Всього у навчанні взяло участь 55 рятувальників, було залучено 9 одиниць пожежно-рятувальної техніки, а також карета швидкої медичної допомоги.

18

23

24

25

27

28

29

34

35

36

37

38

  За словами керівника навчань підполковника служби цивільного захисту Юрія Терентьєва, всі служби виконали поставлені завдання на оцінку «добре», а подібна профілактична робота в нічних розважальних закладах буде проводитися і у подальшому.

 

 

Кількість переглядів: 2101
Автор: Сергій Тімербаєв
Розповісти друзям: