27 Листопада

Останнє слово у питаннях ЄС - за Україною

Найболючішим питанням для українців сьогодні є проблема підписання чи, навпаки, непідписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Зважаючи на резонансні події в Україні, на масові мітинги та акції протесту громадян, складається враження, ніби наша держава дійсно втрачає останній шанс врятувати себе від зубожіння. Але не все те золото, що блищить, і спочатку варто як слід розібратись, які переваги і недоліки як підписання Угоди про асоціацію, так і співпраці з Митним Союзом.

Як відомо, основними прихильниками підписання Угоди про асоціацію є молодь. За словами вінничанина Романа (27 років), співпраця з Євросоюзом надзвичайно вигідна для України. «По-перше, у молоді з’явиться більше шансів отримати освіту за кордоном. А той досвід, який вона там отримає, можна буде застосовувати і у нас. По-друге, продукція України стане більш конкурентоспроможною, збільшиться її експорт. Натомість українці зможуть отримати дешеві європейські товари, адже мита на імпорт буде ліквідовано. І по-третє, в Україні значно зростуть соціальні стандарти, про які ми мріємо уже бозна скільки років».

002

005


Чи розуміє хлопець, що підписання Україною Угоди про асоціацію на сьогодні є ризикованим? Навряд чи. Інакше б його погляди з приводу останніх подій не були б такими радикальними.

004


За європейське майбутнє України виступає і старше покоління, проте його погляди більш виважені. «Україна - це, в першу чергу, європейська держава, - запевняє Галина Сергіївна, учитель історії однієї з загальноосвітніх закладів м. Вінниці. - Але ми повинні усвідомлювати, що Угода про асоціацію може призвести до таких непередбачуваних негативних наслідків, як подорожчання цін на газ та заборона експорту українського товару до країн Митного Союзу. Тому, щоб, як то кажуть, не проміняти шило на мило, варто трохи зачекати».

003

006

007


Позиція більшості українців чітка і зрозуміла: «Ми хочемо у Європу». Єдина проблема у тому, що українці поки не усвідомлюють, що Україна - це і є Європа! Навіть більше того, це найбільша за площею європейська країна, у якій знаходиться географічний центр Євроконтиненту (неподалік с. Рахів Закарпатської області). Історія України невід’є-мно пов’язана з європейськими процесами, європейською історією, тож хотіти туди, де ми уже є, зовсім нелогічно. Угода про асоціацію - не панацея, як вважає більшість. Це лише один із шляхів подолання  соціально-економічних проблем нашої держави. Не Європа потрібна Україні, а Україна Європі. Тому вимоги щодо підписання асоціації ставити нам, українцям!

Кількість переглядів: 1698
Автор: Олена Лаврова
Розповісти друзям: