30 Квітня

У фонтана «Рошен» нова програма - «Хвилі рідної душі»

25 квітня понад 50 тисяч вінничан святкували початок четвертого сезону роботи Вінницького фонтана «Рошен».

На відкриття приїхали музичні гурти «Друга ріка» і «ТІК», а також багато почесних гостей. Але головним сюрпризом для усіх присутніх було представлення нової патріотичної програми «Хвилі рідної душі».

 

15

1

У складний для України час національний колорит фонтана виявився як ніколи актуальним. Феєричне світлове шоу ніби підсумувало неодноразові заклики до єднання, що лунали зі святкової сцени протягом усієї багаточасової програми.


Почалася святкова феєрія виступом запального Валерія Харчишина та гурту «Друга ріка». Знаменно, що перед виконанням пісні «Догоним! Доженемо» соліст порушив тему двомовності.

- Не важливо, якою мовою ми розмовляємо, - сказав Валерій Харчишин. - Головне, що ми - українці.

2

3


Після виступу «Другої ріки» на сцену запросили гостей свята: Міністра культури України Євгена Нищука, актора театру і кіно, режисера Ахтема Сеїтаблаєва, народну артистку України Аду Роговцеву та народного артиста України, актора Національного театру ім. І. Франка Олексія Богдановича. Всі вони з болем говорили про Україну, про складну ситуацію у державі. І на завершення кожен із них читав патріотичні вірші відомих українських поетів.

4

5


- Я щасливий, що мені випала честь побувати на черговому відкритті нового сезону цього дивовижного і чаруючого фонтана, - розпочав свій виступ Євген Нищук. - Мені дуже приємно, що сьогодні з цієї сцени звучать заклики до єднання України. Ми чуємо їх у піснях, з вуст відомих музикантів, від моїх поважних колег. Сьогодні всупереч всьому ми говоримо про любов до України.

 

6

7

 

8

- У кримських татар є слово «хайтарма», - сказав Ахтем Сеїтаблаєв. - Воно означає повернення до життя. І я вірю, що ми обов’язково повернемо собі і сонце, і море, і життя.

Заклики до єднання України лунали і у виступі Олексія Богдановича:
- Я справді вірю, що скоро прийде той час, коли кожен з нас скаже: це моя Україна, я її люблю і поважаю, бо її поважають у світі.

9

10Про нелегку ситуацію в країні говорила і Ада Роговцева. Вона бажала, щоб у серцях кожного жила краса, радість, натхнення і творчість, тому що без цього життя буде безбарвним. А ще Ада Миколаївна здивувала вінничан своїми поетичними рядками:

- Допоки буде ще весна весною,
Ще одтане серце. Треба жить!

Піснею обернеться ясною
В моїм серці ця нестерпна мить.

11

 

12

13


Ще одним цікавим сюрпризом для вінничан було пряме включення із Харкова, Одеси та Львова, жителі яких запевнили, що Україна є та залишається неділимою і ніякі негаразди не здатні її розколоти. Після цього перед сценою розгорнули великий стяг «Єдності України» із зображенням гербів кожного регіону.

16

Після виступу позитивного та талановитого Віктора Бронюка та гурту «ТІК» звернувся до вінничан Юрій Луценко.

- Вперше за новітню історію України слова «Слава героям!» мають сенс не тільки для Західної України, яка пам’ятає героїв УПА. Вперше ці слова мають сенс для всієї України, бо герої Небесної сотні похоронені в усіх куточках нашої держави, - звернувся до вінничан Юрій Луценко. - Сьогодні ми маємо можливість обирати майбутнє країни - Президента, який збудує новий європейський український дім. Жити по-новому - ось головна мета, яка стоїть перед мільйонами українців.

a9

17


Пізніше вінничани мали нагоду послухати звернення кандидата у Президенти України Петра Порошенка, який пояснив, що означає жити по-новому.

20

a1

a2

a3


- Жити по-новому - це жити чесно, жити безбідно, безпечно, по-європейськи, - сказав Петро Порошенко. - Що завжди навішували на українців тисячі років? Прислів’я: там, де два українці - там три гетьмани! Ми продемонстрували, що це не так. Саме тому ми перемогли на Майдані, що весь народ був єдиний! Не питали, звідки ти, чи зі сходу, чи з заходу. Не питали, якою мовою ти спілкуєшся. Не питали, багатий ти чи бідний. На Майдані всі опозиційні лідери демонстрували, що єдність опозиційних сил є понад усе. І саме тому ми перемогли!

 

a4

a5

a6

a7

a8

Після усіх звернень та виступів музичних гуртів вінничани із захопленням спостерігали за новою програмою фонтана. «Хвилі рідної душі» - це чудові мелодійні українські пісні і гопак, які не залишать байдужим нікого.
Завершилося дійство виконанням Гімну України всіма гостями свята і більш ніж 50 тисячами глядачів.

Кількість переглядів: 2413
Автор: Тетяна ГЛУШАК Фото Сергія ТІМЕРБАЄВА
Розповісти друзям: