Аварія і затор у Нижчій Кропивні

Повертаючись минулої суботи з-за меж області, в’їхав з двома племінниками до Гайсинського району. Обидва вони мають вищу інженерну освіту, притому один є професійним автомобілістом.

– Починається їзда з перешкодами, – зауважує він. – Гарну дорогу зробили, але так планово «скалічили» її! Оті вибудувані «острівці безпеки» на підвищеннях з бордюрами заберуть у рази більше життів шоферських і пасажирських, ніж врятують пішоходів. Півбіди там, де проїжджа частина відчутно розширена. А де ті горе-острівці зайняли до півдороги? Хочеться дати руль фури, молоковоза чи бензовоза тим, хто це все проєктував і схвалював. Хай спробують без прихвачування узбіччя вписатися тим транспортом, коли ожеледиця або вночі якийсь «крутик» осліпить…

Як свідчення його правоти видно сліди наїздів на ті острівці. Тим часом минули Гайсин, Кунку, і біля повороту на Ладижин рух усіх авто завмер. Що сталося? Ніхто нічого не знав. Промчалась одна «швидка» в напрямку колишнього Немирівського району, потім – ще одна. За нею – поліція. Через Інтернет дізнаємося, що вчора о 15 годині в селі Нижча Кропивна стукнулись фура й бензовоз. У результаті останній перевернувся, його 50-річний водій з Чернівецької області загинув на місці, а 53-річний водій фури з Кременчука доставлений у лікарню. Але вже минуло більше доби. Чому ніхто нічого не знає?

Професійний інтерес перемагає, озброївшись фотоапаратом, пішки вирушаю повз стоячі машини в напрямку Косанового. Пройшов із кілометр. Нарешті авто повільно рушили, і мене племінники догнали. Та на виїзді із села ми застрягли на години. Вже й стемніло.

Телефоную друзям у Райгород і запитую, чи рухаються селом машини. Відповідь: з Немирова, як і завжди, а на Немирів дуже рідко, поодинокі. Приймаємо рішення об’їжджати аж через Ситківці, бо лише там є залізничний переїзд. В обох напрямках легковики шукали об’їзди. Фури ж з усієї України і навіть з-за кордону, кажуть, змушені були стояти до опівночі.

Поки що не відома причина трагічного зіткнення авто у Нижчій Кропивні. Можливо, й не наявність «острівців небезпеки», про які йшлося на початку розповіді. Але за цієї ситуації дивує таке: чому коли виникли проблеми з відкачуванням пального з перевернутого бензовоза і підняття та перевертання його на колеса затягнулось на невизначений час, ніхто з експлуатаційників не поінформував про це людей і не зробив об’їзд  через Ситківці організованим, а не стихійним? Була субота? Але на дорогах, як відомо, вихідних не буває. Навпаки: тоді там рух ще інтенсивніший.

Микола КАВУН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені