«Актуальні питання серцево-судинної хірургії та трансплантології в Україні»

Науковий форум із такою назвою досить промовисто окреслює питання, що там обговорювалися.  Захід проводили  у Вінницькій обласній клінічній лікарні ім. М. Пирогова, де зібралися провідні лікарі та науковці, а також представники влади.  Наше місто не випадково стало локацією для потужного наукового форуму.

Приміром, системно впроваджувати сучасні підходи в лікуванні кардіологічних недуг в області розпочали одночасно з будівництвом Вінницького регіонального кардіоцентру з 2008 року.  Нагадаємо, що цей проєкт реалізовується спільно зі Світовим банком та Вінницькою ОДА за підтримки  держави. І вже у 2014 році в місті  вийшли на європейські показники щодо лікування інфарктів міокарда. За минулий рік наш кардіоцентр виконав майже 900 стентувань, більше 1,5 тисячі коронарографій. За  допомогою  фахівців Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова провели 116 операцій на відкритому серці.  А за даними двох професійних кардіологічних асоціацій України, Вінницький кардіоцентр входить у трійку найкращих у державі. Про такі успіхи розповів присутнім Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Директор Національного інституту серцево-судинної хірургії імeні М. М. Амосова Василь Лазоришинець також звернув увагу на те, що кардіохірургія на Вінниччині  розвивається стрімкими темпами. 

«Років п’ять тому на базі  міської лікарні відкривали кардіохірургічне відділення. Зараз воно працює, а тоді мало хто вірив, що це можливо і що це відбудеться. Три роки тому відкрили кардіохірургічне відділення в обласній лікарні, яке теж працює. І зараз відкрили кардіоцентр у Могилеві-Подільському. Ці центри повинні бути, адже в 1990 році їх було всього два – в Києві та Львові. На сьогоднішній день у нас є 48 реперфузійних та кардіохірургічних центрів в Україні. Мало це чи багато? Мало, адже це близько одного центру на 1 млн населення. В Європі та США – на 100 тисяч населення. Нам є куди рухатися і є за що боротися. Ця програма, яка є, дозволить нам за 5 років знизити кількість інфарктів більш ніж на 12000 випадків по Україні. І саме основне – зменшити кількість летальності при інфарктах.  По різних регіонах вона була різна: від 14% до 27%,  зараз ця летальність становить від 7% до 13,5%», – пояснив важливість системного підходу   Василь Лазоришинець.  

Потреба в оперативних та інвазивних втручаннях при серцевих недугах в області залишається  надзвичайно високою. Досить часто лише так можна врятувати життя пацієнту, адже саме  серцево-судинні хвороби залишаються однією з найпоширеніших причин смертності мешканців області. 

– З-поміж захворювань судин і серця чималий відсоток займає ішемічна хвороба серця. Протягом 2020 року до лікарень звернулося 272 тисячі вінничан. Більш як 1 тисяча мешканців області потрапили з гострим інфарктом міокарда до медичних закладів. Саме тому оперативне лікування хвороб серця має вкрай важливе значення для кожної людини, а особливо для тих, які перебувають у групах ризику, – розповіла Тетяна Бондаренко,   заступник директора департаменту охорони здоров’я та реабілітації.

Науковці обговорювали впровадження новітніх технологій та ділились досвідом  кардіохірургічних втручань. Також ознайомились з перспективами розвитку трансплантології. Цю складну сферу медицини розвиватимуть у Вінниці, зважаючи на те, що обласну лікарню ім.Пирогова включили у вузьке коло лікарень країни, яким дозволена трансплантація.До речі, на сьогодні в області  мешкає близько 60 осіб, які свого часу пройшли трансплантацію і живуть із донорськими нирками, печінкою та серцем. У переважній більшості випадків такі операції проводились за кордоном. Є сподівання, що незабаром подібні операції (насамперед пересадку нирки) пацієнтам з усієї України зможуть проводити і у Вінниці.

Підготувала Юлія РАЗАНОВА

Фото з сайту департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені