Амбулаторію в будівлю сільради

переселили в Обухові Могилів-Подільського району

Новосілля – завжди приємність, а коли входини подвійні, то й подвійна радість. Подібного в цьому селі ще не було – такий сценарій написало саме життя. Ініціатива вийшла від голови Мурованокуриловецької ОТГ Галини Миколаївни Цибульської. Вивчаючи після виборів ситуацію в населених пунктах громади, вона запропонувала розв’язати проблему аварійного приміщення медичної амбулаторії в Обухові переселенням її в будинок сільради, а офіс старости повернути в колишню адмінбудівлю. Що задумали – те й зробили. І вийшло досить вдало, гарно, а головне – дуже зручно і приємно для жителів Обухова, Привітного, Берлядки, селища Котюжани і селища Малий Обухів, яких обслуговують працівники Обухівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

І настали часи перемін…

Наші люди з великим задоволенням й розумінням сприйняли звістку про такі майбутні переміни, і хто чим міг, взявся нам підсобляти, – розповідає староста Обухівської громади Василь Арсентійович Гук. – Колективна робота розтягнулася в часі на півроку – розпочали в травні, а закінчили в жовтні.  Серед багатьох односельчан-помічників особливо хочу відзначити працівника з благоустрою старостату Володимира Андрійовича Вовка. Це сучасний спеціаліст високого класу. Він знає як грубку вимурувати, підлогу постелити, дах перекрити, вікна замінити, одним словом – майстер на всі руки…

Я також вдячний за моральну підтримку та виділення коштів на ремонт депутату Верховної Ради України Ларисі Білозір, голові ОТГ Галині Цибульській, керівникам сільгосппідприємств Володимиру Дмитруку, Руслану Дмитруку, Людмилі Огірчук, Володимиру Мельнику, депутату обласної ради Анатолію Крижанівському, жителям села за безкоштовну роботу – Василю Свитюку, Сергію Гупалу, Олені Гупал, Петру Морозу, Валерію Гою, Олександру Ясінському, Костянтину Сафронову та працівникам амбулаторії.

Без офіційних торжеств і перетинання символічної стрічки першими в липні справили новосілля сільські медики. Вони так нестримно поспішали залишити стару будівлю амбулаторії, ніби боялися, аби в останній момент вона не розвалилася. За словами сімейного лікаря Тамари Михайлівни Філанчук, «двадцять останніх років це нас страшило кожен день…».

– Бувало, я приходила на роботу і оглядала стіни, чи часом вони ще більше не потріскали і дах не поїхав… Ми жили і працювали на діючому вулкані без ніякої надії на краще. Від району до Києва всі знали про нашу проблему з аварійним приміщенням, та ніхто нічого конкретно не обіцяв. Латати старе не мали вже сили, бо то гроші на вітер і толку ніякого… Пацієнти постійно нарікали на тісноту й незадовільні умови, а ми змушені були терпіти, мужньо долаючи  моральні випробування… І от настали часи перемін – у нас з’явилося дуже класне приміщення, де тепло, світло й чисто! До кожного кабінету будівельники  підвели воду, облаштували нову систему каналізації й теплопостачання, санвузол, є окремий кабінет медсестри, стоматологічний кабінет, реєстратура, денний стаціонар на п’ять ліжок. У процедурному кабінеті на першому поверсі щоденно приймаємо зараз по двадцять і більше людей, котрі приходять на щеплення проти коронавірусу…

– Я дуже рада за колег, які дочекалися перемін і працюють у теперішньому сучасному приміщенні Обухівської амбулаторії, – сказала головний лікар КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Мурованокуриловецької селищної ради» Світлана Генріхівна Сидоренко. – У цьому велика заслуга керівників ОТГ Галини Миколаївни Цибульської та місцевої громади Василя Арсентійовича Гука, які зорієнтувалися в даній ситуації і вийшли на компромісний варіант вдалого розв’язання багаторічної проблеми…

І жнець, і швець…

Новим «пульсом життя громади» назвала переміни в Обухові колишня голова місцевої сільради Валентина Анатоліївна Францішко. «У ті роки, коли я тут працювала, ми не могли навіть подібного уявити, щоб «розмінятися» будівлями – власність належала різним організаціям, а страждали люди… А як призначили старостою Василя Арсентійовича, я зраділа за нього, бо це справжній господар, який вміє і знає, як покращити життя земляків…».

– Переселення амбулаторії – це цивілізація в нашому селі, яка хоч із запізненням, та все ж таки прийшла в Обухів, – каже місцева жителька Люба Мазур. –  Це не тільки добре, а дуже добре… Найвищих слів похвали за старання для людей заслуговує, звичайно,  наш староста. Дай Боже йому здоров’я і сили ще довго служити громаді!

– Обухів знаходиться за 25 кілометрів від найближчої лікарні в Мурованих Курилівцях, і вся надія на сільську амбулаторію, – додає Галина Петрівна Коваль. – Тамара Михайлівна Філанчук – наша рятівниця вдень і вночі. Один Бог знає, як вона працювала всі роки до сьогодні в аварійному приміщенні, де стіни валилися, стеля падала людям на голови, а із щілин пронизливо дуло…

Василь Гук за віком найстарший серед 19 старост Мурованокуриловецької ОТГ. У лютому йому має виповнитися 70 років. У нього великий досвід роботи на відповідальних посадах колишнього Мурованокуриловецького району. Працював директором хлібоприймального підприємства, начальником районного управління сільського господарства, головою районної ради… «Гук не білоручка», – кажуть про нього люди в Обухові, бо знають, що він може засукати рукави і стати до фізичної роботи разом з іншими. Це також додає старості авторитету серед людей.

Приміщення колишньої сільради на вулиці Українській, куди вселився офіс старости, шістдесятих років побудови. Це був так званий «фінський будинок», перебудований на дві половини. В одній – відділення поштового зв’язку. Друга частина була призначена для сільського комунгоспу, який так і не став підмогою сільським людям. Тут і «поселився» староста із своєю командою – він і діловод Олена Станіславівна Маланчук. Для нас вистачить і двох невеличких кімнат. Раніше в сільській раді працювали, якщо не помиляюся, восьмеро людей, плюс прибиральниця. Нині у штатному розписі залишилося дві посади, бо після закінчення 4-місячного контракту робітника з благоустрою скоротили. Тепер самому доводиться і палити в грубі, і часом мити підлогу, і прибирати територію коло будівлі… Як кажуть – і швець, і жнець, і на дуді гравець.

Віктор Зеленюк,

власкор «Вінниччини»

Могилів-Подільський район

На знімках: Василь Гук, Олена Маланчук і протоієрей Георгій під час освячення нового офісу старости;

будівля амбулаторії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені