А він не терпить сусідів

Виноград не любить ніяких сусідів. Але через брак вільної площі багато хто змушений вирощувати у міжряддях винограднику овочеві культури. Тому виноградарі виявляють велику цікавість до впливу різних культур на виноградні кущі.

Навіть якщо висаджують у міжряддях ранньостиглі овочеві культури – однаково вони не найкращим чином впливають на виноград: витягують поживні елементи, через що потрібно підвищувати дозування добрив. А більш часті поливи, які потрібні овочам, стимулюють розвиток росяних коренів на шкоду основним.

Перехід на росяні корені негативно позначається на зимівлі рослин: вони сильно страждають під час посухи. До того ж дощі можуть викликати розтріскування ягід. Все це веде до ослаблення кущів.

Близькість саду теж шкідлива, хоча його можна поливати в один і той же час із виноградником. Просто коренева система дерев проникає у зону коренів винограду, і між ними починається конкуренція. Це погано позначається на врожаї і тих, і інших. Та й затінення виноградних кущів вкрай небажане.

Якщо вже саджати щось у винограднику – так те, що є не дуже шкідливим для нього. Наприклад, зараз можна посадити озимий часник. Також майже не шкодять винограду цибуля, рання капуста, редис, кріп, горох, квасоля…

Не біда, якщо на чотириметровій відстані з північного боку виноград прикриють від вітрів яблуня, слива, черешня, абрикос. Від такого вітроломного захисту навіть  буде користь.

Салат, петрушка, картопля – вважаються слабошкідливими. Це пов’язане з тим, що під них вносять багато добрив і часто розпушують ґрунт.

Зовсім не приживуться щавель, хрін, помідори, кукурудза, соняшник і всілякі бур’яни. Вони потребують багато поживних речовин і мають потужну кореневу систему, здатну гнітити виноград і погіршувати визрівання лоз.

Баклажан і перець не підходять у сусіди винограднику з іншої причини: поливати їх необхідно часто і до самих заморозків. Це категорично протипоказано винограду, а значить, і саджати їх у міжряддя не можна.

Те ж відноситься і до огірків. Хоча є садівники, які їх вирощують разом і навіть на одних шпалерах. Рятує при такому сусідстві виноград тільки те, що огірки швидко гинуть від хвороб і далі виноград сам по собі росте без «ущільнювача». А по-іншому і не виходить – виноградник необхідно обприскувати від хвороб і шкідників, на огірках же висять плоди. У результаті чимось доведеться жертвувати, а то й обома відразу. Тож  необхідно  виважено  планувати посадку свого виноградника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені