А ми ідем по світу в вишиванці…

День вишиванки в Україні відзначають кожний третій четвер травня. Це свято одне з найбільш самобутніх, присвячених розквіту нашої культури і піднесенню патріотичного духу українців. Гордимося цим. Сьогодні, як ніколи, цінуємо українське! Рідний дім, рідну Україну, рідних людей!

Вишиванка – наш символ незламності і взаємодопомоги. Це сакральний, національний, прадавній одяг українців, що містить у собі генетичний код нації і може об’єднувати покоління навіть крізь століття.

Як і в інших містах та селах України, шанобливо відзначили це свято і у Жмеринці. Свідченням цьому було багато   оригінальних масових заходів, присвячених вишиванці. Серед них – «відкриття» муралу на одній із новобудов міста, де яскраво розквітнув традиційний український орнамент у червоно-чорному кольорах. Хоча над муралом ще працювали того дня спеціалісти, чимало містян встигли зробити собі фото на фоні стіни будинку, що по вулиці Національній.

А ось ще одна приємна новина. Дві дівчинки і хлопчик, які народилися у Жмеринці в День вишиванки, отримали у подарунок свої перші вишиті сорочечки, що стануть їхнім оберегом на все майбутнє життя. Подарунки для малюків передали в рамках щорічної акції «Подаруй вишиванку новонародженому», яка була ініційована всеукраїнським Клубом успішних жінок вісім років тому.

  • Кожного року я проводжу десятки благодійних та соціальних заходів, кожен із них для мене особливий та надзвичайно важливий. Проте є два найчуттєвіших проєкти, які займають особливе місце у моєму серці – «День Української Хустки» та «День Вишиванки». Впродовж восьми років у третій четвер квітня ми з колежанками даруємо породіллям зі всієї України вишиті сорочки для їх новонароджених діточок. Цього року наша акція стала більш символічною, адже саме під час війни це свято підкреслює нашу ідентичність як нації, нашу історію та єдність, – розповіла голова вищої ради Клубу успішних жінок, депутат обласної ради Людмила Станіславенко.
  • Саме 20 травня у нас було дві породіллі з села Станіславчик. Наталя народила дівчинку вагою 3.310 та зростом 47 сантиметрів. Маленьку принцесу назвали Вікторією. А молода матуся Леся подарувала життя маленькому козаку Даниїлу (вага: 3.350, зріст: 49). Родина жмеринчанки Ольги поповнилась принцесою Маргаритою (вага: 2.890, зріст: 47), – сказав кореспонденту інтернет-видання Жмеринка-сіті завідувач пологового гінекологічного відділення Ілля Клокоцький.

А Людмила Станіславенко додала: «Вірю, що вже зовсім скоро наші новонароджені одягнуть свої перші вишиваночки в день Перемоги України! Дякую за теплий прийом колективу пологового будинку та заступнику міського голови Ользі Боровській».

Підготував Віктор Зеленюк. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені