Без права на… гаву

На околиці Дашева, з боку села Кам’яногірка, в одному обійсті помітив дві великі теплиці, біля яких порався чоловік. Вирішив поцікавитись, чим він саме займається.

-Сергій Телейчук, – представився господар, – родом з Кам’яногірки, за фахом водій, був й «автобусником». Але найближче заняття для душі знайшов тоді, коли посадив яблуневий сад, а також зайнявся овочівництвом. Був час, що й квітами захоплювався. На цій фазенді роботи, повірте, вистачає. Наприклад, ще з лютого доводиться опалювати теплиці. Це той випадок, коли одна «впіймана ґава» може перекреслити всі попередні старання.

Сергій Борисович показує, що в нього вже проросло. Перелік виходить чималим: капуста, огірки, помідори, перець, баклажани, цибуля, кабачки, полуниця, цукрова кукурудза і навіть тютюн. Капусти чимало переніс у відкритий грунт і на початку літа вже матиме її головки, також висадив там цибулю. Щодо насіння, то використовує практично все імпортне. Дороге воно, але оправдує себе.

Багато що вирощує в окремих стаканчиках. Грунт для них купує теж недешево. Коли ж розповів йому про Максима Лисака з Іллінець, який і овочі вирощує, і за допомогою породистих черв’яків гумус виробляє, Сергія Телейчука, бачу, інформація зацікавила. Шкода, що він не передплачував «Вінниччину», яка про цікавий досвід М.Лисака розповідала неодноразово.

Так, будь-якому садівнику й городнику наша газета стане у пригоді.

Микола КАВУН,

власкор «Вінниччини»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені