Warning: Attempt to read property "geoplugin_countryCode" on null in /home/vinnichi/vinnichina.info/www/wp-content/plugins/page-visit-counter/public/class-page-visit-counter-public.php on line 227
Берегиня роду українського - "Вінниччина"

Берегиня роду українського

У Вінниці вперше провели виставку-конкурс на кращу ляльку-мотанку. Протягом травня у Вінницькому міському палаці дітей та юнацтва триватиме виставка ляльок-мотанок «Берегиня роду українського». Організатори заходу – департамент освіти ВМР. 

Мета проєкту –  популяризація серед вихованців, їх сімей та колективів дитячих садків виготовлення ляльки-мотанки, збереження обрядів, традицій і звичаїв української культури. На виставці представили роботи переможців І туру конкурсу на кращу ляльку-мотанку, що проходив у закладах дошкільної освіти нашої громади з 28.04 по 09.05 цього року.

Понад 160 ляльок-мотанок створили дошкільнята, їхні батьки та педагоги. У них вкладена душа, любов, надія та віра українців. Кожна лялька-мотанка – це витвір мистецтва, наша історія, традиція, спадщина, поєднання минулого і сучасного, це зв’язок з предками, посередник між старшим та молодим поколінням. Ляльки-мотанки – «Захисниця», «Княгиня», «Берегиня роду», «Бажанниця» «Наречена», «Веснянка» – вражають самобутністю, різноманіттям, вишуканістю та своєю неповторністю.

Юні екскурсоводи, вихованці дитячого садка № 35, та їх педагоги розкрили секрети виготовлення мотанок, розповіли про їх роль як оберегу людської душі та долі.

– Такі заходи дуже важливі для того, щоб наші діти знали історію українського народу, виростали, як гідні патріоти. Українці – це стародавня нація зі своєю сакральною культурою та традиціями. Дуже цінним є те, що  кожна лялька має автентичне обличчя та вбрання, і завдяки маленькій книжечці “путівнику” можна дізнатися історію кожної з ляльок, – зауважила директорка департаменту освіти Оксана Яценко. – Бережімо, шануймо, плекаймо та вивчаймо історію та традиції українського народу, адже у цьому і є наша єдність, ідентичність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені