Благодійна мистецька акція в Іллінцях

Цей захід попередньо намічали провести на сумну річницю з дня повномасштабного нападу рф на нашу країну. Але із зрозумілих причин усі масові дійства тоді були відмінені, тому довелося відкласти його на дещо пізніше. Втім Алею Слави, Вдячності і Шани тут облаштували завчасно.

І ось прийшов час реалізувати намічене. До Центру культури, мистецтв та естетичного виховання в Іллінці прибули аматори сцени з Житомирщини, Хмельниччини, Черкащини та низки громад нашої області. Вони вшанували всіх загиблих хвилиною мовчання, поклавши квіти на щойно згадану Алею.

Благодійну мистецьку акцію «Пісні незламності та волі» з циклу «Культурний фронт України на шляху до Перемоги» відкрив аматорський Іллінецький народний хор «Вінок Поділля» ім. В. Іжевського. З вітальним словом до учасників звернулася начальник управління культури та креативних індустрій Департаменту гуманітарної політики облдержадміністрації Ольга Дернова, яка також переказала вітання від очільника ОВА Сергія Борзова.

Звісно, переважали сумні мелодії й слова. Але в той же час звучала тверда віра в Перемогу у виступах аматорів-гостей з Монастирищенської і Тальнівської, Летичівської і Ружинської територіальних громад. Вразила земляків гарною поезією директор Красненьківського будинку культури Ніна Метельська, гучні оплески викликав патріотичний спів Ярослава Пшеварського з сусіднього Липівця, сімейного дуету з смт Ситківці Валентини і Володимира Рибаків, жіночого вокального ансамблю «Мелодія» з смт Дашів, ансамблю української пісні Томашпільського центру культури і дозвілля. Цікаво, що за кілька тижнів томашпільці уже вдруге на благодійному концерті в Іллінцях, оскільки попереднього разу вони співпрацювали в цьому із заслуженою артисткою України Оленою Білоконь.

Співає подружжя Рибаків

Ініціатор і автор сценарію заходу заслужений працівник культури України Микола Романов назвав також колективи, які взяли участь у цій акції онлайн з обіцянкою перерахувати кошти іллінецьким волонтерам: засл. ансамбль пісні і танцю України «Дарничанка» (кер. засл. діяч мистецтв України проф. Петро Андрійчук), хорова група нар. аматор. ансамблю пісні і танцю «Дністер» Заліщицького міського будинку народної творчості, жіноче вокальне тріо «Любисток» Народного Дому с. Добрівляни Тернопільської обл., чоловіча аматор. нар. хорова капела «Сурма» Івано-Франківського національного медичного університету, хорова капела Надвірнянського міського будинку культури, нар. аматор. капела «Дзвін» с. Ямниця Івано-Франківської обл., нар. аматор. хор «Світоч» муніципального Центру культури та аматорського мистецтва м. Харків.

Відзнака Ніні Метельській

Як розповіла кореспонденту «Вінниччини» волонтерка Оксана Попик, іллінецькі культпрацівники та їх колеги не вперше організовують збір коштів. Наскільки вони і в чому саме пригодяться нашим захисникам, буде повідомлено пізніше.

Микола КАВУН

Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені