Warning: Attempt to read property "geoplugin_countryCode" on null in /home/vinnichi/vinnichina.info/www/wp-content/plugins/page-visit-counter/public/class-page-visit-counter-public.php on line 227
«Бо все надумано і безпідставно…» - "Вінниччина"

«Бо все надумано і безпідставно…»

каже про звинувачення ГО «Надія на справедливість» Володимир Капиця

Ситуація

У корпункт «Вінниччини» зателефонували представники колективу КПП «Барський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» і запропонували поспілкуватися з ними та їхнім керівником Володимиром Капицею щодо «останніх подій навколо первинки та їх очільника». «Це не той випадок, коли можна змовчати і все пропустити поза вуха, бо все надумано та безпідставно, – сказали вони. – І це в час, коли світом шириться смертельно небезпечний вірус і всі сили медиків направлені на боротьбу з пандемією, а деякі місцеві активісти користуються можливістю та штучно створюють громадські організації з вузько направленими інтересами по захопленню адміністративних посад. І ми попали під їхній тиск…». 

– Отже, Володимире Миколайовичу, давайте почнемо з того, що ви свого часу успішно керували відділенням гінекології в ЦРЛ, чому вирішили очолити сімейну медицину?

– Я працюю у Барському районі з 1990 року. І дійсно, спочатку очолював та розвивав відділення акушерства та гінекології. За цей період вдалося зробити це відділення одним з кращих в області. Згодом розпочалася реформа в охороні здоров’я і, враховуючи мої досягнення та досвід, мені було запропоновано очолити та «з нуля» створювати первинну медицину.

Оглядаючись в минуле, маю право стверджувати, що за десять років сталося багато перемін, ми побудували в тодішньому районі складний, проте потужний механізм первинної допомоги. І це при тому, в якому стані нам були передані фельдшерські пункти та амбулаторії. Ми зробили майже неможливе… На даний час функціонує 10 лікарських амбулаторій та 32 фельдшерських пункти. Вдалося зберегти і віддалені фельдшерські пункти, які обслуговують 250 та більше чоловік за рахунок співфінансування з ОТГ.

Наші медичні заклади укомплектовані повністю згідно з табелем оснащення – маємо оргтехніку, електрокардіографи, глюкометри та інше. Централізовано придбано 10 спеціалізованих автомобілів. Створена мережа клініко-діагностичних лабораторій, у яких виконуються всі обстеження, що входять до переліку затвердженого наказом МОЗ України № 504 від 19.03.2018 р.

Станом на сьогоднішній день близько 86 відсотків населення підписало декларації із сімейними лікарями, а це досить солідний  показник.

Проведено реконструкції Ялтушківської та Терешківської амбулаторій ЗПСМ, в цьому році плануємо завершити ремонт амбулаторії в Балках, а на черзі – фельдшерські пункти в Гулях та Сеферівці.

Соvid-19 вніс зміни до вашої роботи?

– Пандемія Сovіd-19 стала серйозним для медичної спільноти викликом. Першими, хто розпочав займатися вирішенням проблем, були працівники первинної медичної допомоги. Ми проводимо моніторинг усіх, хто прибуває з-за кордону; беремо мазки на ПЛР-тестування та доставляємо їх в лабораторний центр Вінниці; обстежуємо контактних осіб; проводимо амбулаторне лікування легких форм ковіду та дуже велику кількість пневмоній. Звичайно, що були різні проблеми, особливо на початку епідемії, але ми отримали міцну підтримку від діючої влади та громади, тому ми їх швидко вирішували і йшли на випередження поширеності вірусу.

– Як ви вважаєте, чому ГО «Надія на справедливість» зайняла таку активну позицію проти вас?

– Громадська організація «Надія на справедливість» створена одразу після того, як на одній із сесії міської ради активістам, яких використовують ті, хто рветься до влади, дали відповідь, що законних підстав для того, щоб мене звільнити, немає. І тоді розпочалися дії проти мене, які вже вийшли поза правове поле: зведення наклепів, публікації пліток та інше. Зверніть увагу, що публікації в соціальних мережах роблять ті ж самі люди і самі ж коментують фейкові акаунти. Виходить, їм самим соромно за зміст публікацій, проте команду потрібно виконати, ось і штампують ботів…

У членів цієї організації, що складається з декількох осіб і які мають між собою родинні стосунки, є тільки один пункт в плані дій – звільнити незручного їм головного лікаря Володимира Капицю та посадити на його місце того, хто буде грати в їхні брудні політичні ігри. Недаремно ж вся ця кампанія з очорніння мого імені розпочалася разом із виборами до органів міського управління, коли певна політична сили не набрала потрібної кількості голосів, та ще й я відмовився лобіювати інтереси будь-якої політичної сили, бо вважаю, що медицина не може бути політизованою, коли світом шириться така страшна недуга…

– Чи отримували ви скарги від пацієнтів, про які пише ця ГО?

– На наш центр чи мені особисто не надходило жодної офіційної скарги від пацієнтів чи громадян. Опубліковане в одній із газет звернення, начебто від громади, є лише ницими і ганебними спробами мені помститися. Оскільки денні стаціонари у вигляді ліжок денного перебування та ізолятори у нас функціонують при всіх амбулаторіях, а заробітна плата працівників вища за середньообласний показник. Та брехня – це справа рук тих, хто потрапив під скорочення чи кого було звільнено через злісне і систематичне невиконання своїх функціональних обов’язків.

Нещодавно в соціальних мережах через цю ГО зверталася до нас мешканка міста Бар. Скарга полягала в тому, що її родичка лежала у відділенні стаціонару на коридорі, як і більшість інших пацієнтів, де перебували в одному відділенні підтверджені та непідтверджені соvid-пацієнти. Тому цілком зрозуміле її переживання за родичку… Це звернення було не за адресою, бо розміщення пацієнтів та їх розмежування то не нашого центру компетенція, а вторинної ланки, хоча досить часто ці дві структури плутають. Ми ж направляємо ПЛР-мазки по мірі їх надходження від вторинки до лабораторії. І час отримання результатів тестування залежить не від нас, а від лабораторії та її завантаженості…

– Яке ставлення вашого колективу до цієї ситуації?

– Особисто мені дуже прикро, що такі брехливі й брудні дії цих активістів кидають тінь і на весь колектив первинки. Наш колектив – це злагоджений та міцний механізм, кожна ланка якого є надзвичайно професійною, і я по-батьківськи пишаюся такими спеціалістами. А головне, що колектив мене підтримує і неодноразово звертався з проханням до міської ради припинити травлю, що чинять на мене та центр члени цієї громадської організації…

– Чи збираєтесь ви якось реагувати на ці наклепи?

– Звичайно. Адже потрібно одразу присікати подібні безпідставні дії, бо розпочавши з медицини, їх ніхто потім не зупинить, коли їм потрібні будуть посади керівників шкіл, заводів та інших організацій. А тому ми зібрали матеріал для позову на них в суд. Я, як і будь-який нормальний чоловік, не збираюся «гавкатися» у Фейсбуці, в мене на те немає часу, бо я працюю…

Шкода, що за такою гарною назвою громадської організації «Надія на справедливість» приховуються однобокі та «шкурні» інтереси. Хоча до цього, мабуть, і зводиться підла хитрість, щоб хтось з громадян повірив у їх надумані звинувачення. А це, погодьтеся, не йде на користь вирішення проблем громади…

Записав Віктор Зеленюк

Барська громада

Від редакції: публікуючи цей матеріал, ми готові надати газетну площу для висвітлення точки зору опонентів Володимира Капиці.

«Від ваших дій залежать людські життя…»

Громада нашої ОТГ неодноразово зверталася до Володимира Миколайовича Капиці зі своїми скаргами та проблемами. Ще з 2019 року коли Капиця В. М. вирішив закрити рентген-кабінет та УЗД в медамбулаторії на ст. Бар. Завдяки людям та нашій організації ми вибороли право на роботу цих кабінетів. Хочемо сказати, що і на далі будемо боротися і прислухатися до думки нашої громади та допомагати їм.

Тепер виникли інші незрозумілі ваші дії для громади. Стосовно денного стаціонару, чому закритий? Ви сказали, що він не передбачений. Але до 2019 року був передбачений? В зв’язку з чим став непередбачений? Ізолятор… Чому закрили? Знову скажете, що не закривали. Не правда! Тести ПЛР… Просимо пояснення, чому тести возяться не кожен день до Вінниці, так як прописано в наказі ДОЗ, а лише тричі на тиждень? Ваші декілька підлеглих в коментарях пишуть на ваш захист, що немає пального, але хотілося б почути ваш коментар з приводу цього. Якщо це дійсно так, то що ви робите для того щоб знайти пальне ? Чи ви собі ідете за течією, нема та й нема… Люди, які стикнулися з такою проблемою, звернулися до нас, щоб ми в цьому розібралися. Ви можете хоча б на хвилинку увійти в їхнє положення?  Може в зв’язку такою вашою халатністю в нашому районі і збільшується кількість хворих.

  Шановний, Володимире Миколайовичу, ви переходите усі межі, тим паче під час пандемії. Коли вийшла стаття  в газеті «33 канал», ви безпідставно звинуватили начмеда та сестру-господиню в публікації цієї статті, після чого їх скоротили. Ще раз наголошуємо, вони до цієї статті не мають ніякого відношення! Поясніть, а чи правильно це, скорочувати людей під час такої ситуації в якій  на даний час ми перебуваємо? В черговий раз складається враження, що ви дійсно дбаєте тільки про себе, а не про людей і керуєтесь тільки особистими амбіціями в чому ми в черговий раз переконуємось.

Ще раз звертаємось до вас, не шукайте журналістів, не заставляйте працівників центру «відбілювати» вас… Громадські активісти жителів Барської ОТГ, просять вас добросовісно виконувати свої обов’язки, тому, що від ваших дій на сьогоднішній день залежать людські життя.

(Подано мовою оригіналу з деякими скороченнями).  

                                                                        ГО «Надія на справедливість»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені