Брехлива мапа від Рабіновича

Маю думку

Незадовго до крайніх місцевих виборів знайома гайсинчанка (наголошу: україномовна, родом з недалекого звідсіля села) шокувала мене одкровенням: «Голосуватиму за ОПЗЖ. У мене є подруга, вона весь час перед телевізором сидить, то знає, за кого голосувати». Намагання пояснити співбесідниці, що таке ОПЗЖ в Україні, схоже, виглядали марними, і я змушений був припинити свої спроби. Але ту нашу розмову згадав днями, коли побачив поширену нардепом від ОПЗЖ (я б назвав таких: «ОПрєдєльонно ЗаЖравшіміся» – російською, бо української вони, схоже, вже не розуміють) одіозним В. Рабіновичем «мовну» мапу України. Зазначається, що вона – витвір професійних лінгвістів, але пресслужба Київського національного лінгвістичного університету заперечила це. Та й коли глянеш на зміст, одразу ж вловлюєш, що аж ніякі не науковці ліпили ті ліпаки – лише проросійські пропагандисти.

Наприклад, всі центральні області України намальовані «суржовиковими», а навколо Черкас величезна територія – навіть… російськомовною. Мешкають  там і вихідці з наших країв. Цікавлюся в них кількістю носіїв «братньої» мови, і виявляється, що таких там нітрохи не більше, ніж у будь-якій місцевості Вінницької області. Але, за версією «мапи Рабіновича», вже згадуваний Гайсин – теж цілком російськомовний. Згоден, там здавна були військові частини. Очевидно, десятки, може, й сотні «воєндам» та їхніх чоловіків залишись у місті назавше. Але невже вони так затінили 25 тисяч тутешніх українців, що «опезежисти» їх не бачать? Чи все російське для них величне, грандіозне, а все українське – дрібне і ніяке? Включно з мовою. Всяким шуфричам-медведчукам «удобнєє на русском», хоча від їхнього акценту аж нудить.

А пригляньмось на тій мапі до південних сіл уже переважно колишніх Мурованокуриловецького, Могилів-Подільського, Чернівецького, Ямпільського, Піщанського, Чечельницького районів з деякими райцентрами включно. Намалювали суцільне русскоязичіє! А україномовного у нашій області – жодного населеного пункту! Якщо не російські, то «суржикові»! Звісно таку гидоту міг наліпити лише відвертий ворог нашої держави. Бо ще й Крим у складі України він зобразити «забув», зате псевдореспубліки «Л/ДНР» на її територію втулив.

Нарешті з’явилась інформація, що СБУ зайнялася розслідуванням антиукраїнської діяльності одного з «ОПрєдєльонно ЗаЖравшіхся». Дуже хочеться вірити, що його чергова провокація буде оцінена належно. А свою знайому гайсинчанку хочу застерегти: з такими підходами можна доголосуватися до того, що завтра в «істінно русском городе Гайсінє» категорично вимагатимуть її переходу на улюблену мову шуфричів-медведчуків.

До речі, в сусідньому Ладижині на тридцятому році нашої незалежності в мовному питанні вже навіть депутати начудили неконституційними рішеннями, бо комусь ліньки вивчити нарешті українську…

Микола КАВУН

One thought on “Брехлива мапа від Рабіновича

  • 10.03.2021 о 21:15
    Permalink

    важко знайти якісь заяви ОПЗЖ, в яких би вони не збрехали чи не змапулювали. Шкода тільки, що довірливи гайчинчани вірять більше таким заявам і брехливим мапам, ніж собі.

    Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені