Бувають і такі черепахи – зі шпорами

У Подільському зоопарку оселився рідкісний вид сухопутних шпороносних черепах, що прибули із західноафриканської країни Бенін. Наразі у нових кліматичних умовах обживається п’ять особин цього виду, повідомляє у соціальних мережах Подільський зоопарк.

На даний час тваринам лише рік, проте тривалість життя черепах зі шпорами – від 50 до 150 років. За своїми розмірами сухопутні шпороносні черепахи — треті в світі та найбільші в Африці. Довжина їхнього панцира може сягати понад 70 см.

Як повідомив директор Подільського зоопарку Євгеній Ткачик, переліт і адаптацію до нових кліматичних умов тварини перенесли “на відмінно”. На даний час вони перебувають на карантині і під посиленим наглядом. Працівники зоопарку проводять поглиблене вивчення поведінки черепах, особливостей їхнього харчування та інших життєвих потреб.

У перші дні перебування у Подільському зоопарку шпороносні черепахи звикали до нових умов утримання. Сьогодні ж спокійно переміщуються тимчасовим вольєром та вживають їжу. Годують черепах двічі на день. На великій тарелі їм подають подрібнене листя салату, дрібно порізані кабачки, огірки, помідори, яблука, моркву. Ці африканські черепахи теплолюбиві, тож підлога у вольєрі, де їх утримуватимуть, буде завжди тепла, а інфрачервоне світло, необхідне для їхньої життєдіяльності, випромінюватимуть спеціальні лампи.

– Подільський зоопарк вже замовив спеціальні інфрачервоні лампи, – зазначив Євгеній Ткачик. – Будемо утримувати черепах у теплому вольєрі з електрокилимом, який тримає температуру на рівні 30 градусів тепла. Обігрів решти підлоги вольєру — не нижче 10 градусів тепла. Тварини самі обиратимуть, де їм перебувати.

В теплу пору року шпороносні черепахи перебуватимуть у відкритому вольєрі. Для того, аби вони відчували себе комфортно за будь-якої погоди і пори доби, вхід у зимівник, де постійно грітимуть лампи, буде завжди відчинений.

Попри досить маленький розмір черепах, вага кожної з них наразі становить 750 г, діаметр панцира – 11 см.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені