Бути журналістом
«Хочу стати журналістом!», – таке бажання висловлювало не одне покоління абітурієнтів, які після закінчення школи вирішували, яку професію обрати для власної самореалізації, розкриття здібностей і талантів.
Неправда, що її обирають тільки задля того, щоб вдосталь заробляти. Обирають ще і для власної самореалізації, воліючи бути вільними не тільки у сфері фаху, а й у житті. А це вимагає публічності, лідерства, пасіонарності, чесності перед собою й тими, хто читатиме написане, хто дивитиметься відзняте і прокоментоване, хто у твоїх словах знайде не тільки інформацію, але й прихований смисл відрефлексованої дійсності.
Перший курс, напевне, розчарував. Прийшли навчатися на журналістів, а тут тобі історія, політологія і багато чого, на перший погляд, далекого від журналістики. Це уже потім розумієш – предмет, який вивчаєш, не варто сприймати через особистість викладача. Особистості завжди різні…
Це щось більше, вагоміше, таке, що виходить за межі традиційних уявлень і «запрограмованих» знань. Цим більшим був і є університет – його історія й «аура стін», повз які пройшло не одне покоління студентів та викладачів. І це важливо. Саме воно впливає на вибір. Невідомо, чи думали так сьогоднішні магістри журналістики, прийшовши на кафедру, що знайшла своє місце в структурі філологічного факультету Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Сьогодні вони не заперечують правильності власного вибору і, думаю, щасливі від радості досягнутої мети.
Дарина Шевчук, Софія Матвіюк, Аліна Браславська, Богдан Чорненький наприкінці грудня 2022 року із рук ректора університету Наталії Лазаренко отримали дипломи магістрів журналістики – подія, на яку чекали і про яку мріяли.
Цей рік запам’ятається не тільки війною. Її ще довго будуть описувати журналісти і переосмислювати історики. Цього року Вінницький педагогічний університет відзначив 110-у річницю з дня заснування, як один із найстаріших закладів вищої освіти Подільського регіону.
Так сталося, що сьогодні ми перебуваємо на переломі своєї історії. Чимала кількість людей поки що не усвідомлює його суті й значущості не тільки для України, але й усієї Західної цивілізації.
Більшість чекає на перелом у війні й коментує сподіване, посилюючи його вірою у Перемогу. Вірою у справедливість життя, добро і волю української нації. Нації, що виникла із природної взаємодії різноманітних етносів, нащадки яких створили історичну, політичну і культурну спільноту, що об’єднала усіх, хто тут живе і відстоює право на суверенність під єдиною назвою – українці.
Саме тому безкомпромісне гасло «Воля або смерть!» було і є для нас головною цінністю та принципом будівництва нової держави. Пояснювати й інтелектуально підсилювати це – головна місія сучасної журналістики. А випускникам «магістерки» бажаємо не схибити на цьому нелегкому і тернистому шляху, не забуваючи тих, хто усі ці роки був поряд з ними.
Петро СЛОТЮК,доцент кафедри журналістики, реклами й зв’язків з громадськістю Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського