Вагомі питання медичної галузі

 були внесені до порядку денного чергової 7-ї сесії обласної ради. Серед ухвалених рішень – збільшення фінансування обласного департаменту охорони здоров’я та реабілітації, також оптимізація роботи медзакладів.

На початку засідання депутати вшанували пам’ять загиблих у зоні Операції об’єднаних сил. Після цього голова облради Вячеслав Соколовий вручив грамоту Верховної Ради заступниці директора Вінницької обласної ДЮСШ «Колос» Світлані Коноваловій.

Сесія розглянула зміни до обласного бюджету на 2021 рік. Зокрема, збільшено видатки обласного департаменту охорони здоров’я та реабілітації на 4,5 млн грн. Ці кошти виділять Центру інфекційних хвороб для забезпечення медикаментами та придбання 5 апаратiв штучної вентиляцiї легень. Також із бюджету м. Вінниці передано 900 тис. грн на реконструкцію системи киснепостачання лікувального корпусу КНП «Вінницький обласний клінічний Центр профілактики та боротьби зі СНІДом».

Крім того, депутати підтримали виділення додаткових коштів на придбання ПЛР-тестів (550 тис. грн); придбання кисневої станції високої потужності для Вінницького обласного клінічного госпіталю ветеранів війни (2,5 млн грн); капремонт системи подачі кисню в цьому ж госпіталі (1,5 млн грн). Ще один мільйон на цю потребу виділяє Вінницька міськрада.

Понад 175 тис. грн спрямують на компенсації за проїзд пільговиків на міжміських внутрішньообласних маршрутах. Також 150 тис. грн вирішено виділити на підтримку Центру національних культур Вінниччини, створеного на базі ГО «Рада національних товариств Вінниччини».

Депутати внесли зміни до статуту обласної дитячої лікарні. Її оновлений Статут дозволить надавати послуги не тільки третинної високоспеціалізованої допомоги, а й вторинної, до якої віднесено паліативну допомогу. За словами директорки департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА Ольги Задорожної, без цих змін лікарня не змогла б укласти угоду з Національною службою здоров’я і отримати державне фінансування на розгортання стаціонарних паліативних ліжок, які призначені для полегшення страждань важкохворих пацієнтів.

Ухвалено і зміну статусу обласного медичного об’єднання «Фтизіатрія». Відтепер це Вінницький обласний клінічний фтизіопульмонологічний центр. Статутні зміни дозволять тубдиспансеру надавати послуги пацієнтам з іншими легеневими захворюваннями. Також рішенням сесії Плисківський психоневрологічний інтернат буде приєднано до Обласного пансіонату для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку.

Розглянули і низку майнових питань. Зокрема, будівлю департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА, розташовану на Соборній, передали до комунальної власності громад області. А приміщення на вул. М. Оводова, що було на балансі обласного департаменту освіти й науки – комунальному закладу «Вінницька академія безперервної освіти» на правах оперативного управління.

Із державної власності прийнято на баланс області також майнові комплекси закладів фахової освіти – Вінницького технічного коледжу, Вінницького транспортного коледжу, Державного ВНЗ «Могилів-Подільський монтажно-економічний коледж», Іллінецького державного аграрного коледжу та Калинівського технологічного коледжу. Як зазначив заступник голови облради Ігор Івасюк, вони ще раніше почали фінансуватися з обласного бюджету.

Дискусійним виявилось питання надання комунальному некомерційному підприємству «Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної ради» згоди на поділ земельної ділянки на Хмельницькому шосе на дві окремих орієнтовною площею 3,6852 га та 0,45 га. Напередодні члени депутатської комісії з питань будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури погодили такий поділ, додавши до проєкту слова: «для створення комунального закладу охорони здоров’я – хоспісу». Депутати 56-ма голосами підтримали цей проєкт рішення.

 Підготував Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені