Важливо для жінок!

У Подільському онкоцентрі запрацював сучасний цифровий мамограф.

У Подільському регіональному центрі онкології, що у Вінниці, запрацював новий сучасний цифровий мамограф Giotto. За словами директора лікарні Володимира Шамрая – це обладнання нового покоління італійського виробництва із функцією томосинтезу, обстеження на якому здійснюється через застосування рентгенівських променів і тривимірне сканування молочних залоз. Помилкового діагнозу при використанні цієї методики не може бути!

«На Вінниччині такого мамографа немає ні в державних, ні в приватних лікарнях. Основною перевагою нового мамографа із  функцією томосинтезу  є те, що вдається обстежити кожен міліметр молочних залоз  і виявити найдрібніші/найменші атипові зміни. Завдяки позрізовому скануванню лікарі бачать мікрокальцинати, кісти та новоутворення, які непомітні при класичному рентгенівському обстеженні. Адже розуміємо, що своєчасна і достовірна  діагностика – це ефективне лікування. Придбати новий мамограф вдалося завдяки підтримці народного депутата України Анатолія Драбовського. На купівлю обладнання він залучив кошти з державного бюджету», – наголосив Володимир Шамрай.

Мамографія  з томосинтезом – це:

  • висока точність діагностики,
  • чіткість зображень при будь-якій структурі молочних залоз,
  • низька доза опромінення,
  • швидкість і комфортність обстеження.

Нагадаємо, що мамографія є найінформативнішим і точним методом для профілактики раку молочних залоз та раннього виявлення пухлин. Жінкам до 40 років раз на рік потрібно проводити ультразвукову діагностику. Після 40 років — мамографію. Ці два методи доповнюють, але не замінюють один одного. Чому мамографію рекомендують робити саме жінкам після 40-ка років? Тому що до 40 років у структурі молочної залози здебільшого переважає залозиста та фіброзна тканина, яка знижує інформативність мамографічного обстеження. А тому в такому віці показано робити ультразвукову діагностику. Натомість переважання у структурі молочних залоз жирової тканини, що характерне для жінок старшого віку, потребує такого обстеження, як мамографія. Саме вона дозволяє діагностувати рак грудей на ранній стадії, дає можливість побачити аномальний розвиток тканини набагато раніше, ніж лікар або жінка самостійно зможуть виявити зміни пальпацією (руками).

За словами директора ПРЦО Володимира Шамрая,  на сьогодні онкоцентр працює у звичному режимі. Усі онкопацієнти мають отримувати належне їм лікування вчасно.

«На жаль, пацієнти не стали менше хворіти. І вони не можуть чекати, допоки настане мир. А тому попри війну, в ПРЦО ми не переставали і не перестанемо надавати необхідну онкологічну допомогу хворим, виконуємо всі види операції, як лапароскопічним, так і відкритим доступом, проводиться променева і хіміотерапія. Не призупиняємо і діагностичні обстеження. Колектив лікарні працює на 100% і навіть більше. Боремося зва життя кожного», – зазначив Володимир Шамрай.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені