Валентина Саврасова – кращий бухгалтер України

Наприкінці минулого року були підбиті підсумки щорічного конкурсу «Кращий бухгалтер України – 2022». Це один з найбільш значущих проєктів Всеукраїнського бухгалтерського клубу, завдяки якому за десять років існування конкурсу свої сили та професійні знання перевірили більше 48 тисяч фахівців у галузі бухгалтерського обліку та фінансів.

Конкурс проходив за підтримки Міністерства фінансів України, Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, громадської організації «Спілка автоматизаторів бізнесу».

Серед оголошених переможців, які увійшли до рейтингу ТОП-10 кращих бухгалтерів України, і Валентина Саврасова, головний бухгалтер ПОГ «Барське УВП УТОС». Але так склалися обставини, що сьогодні вона там уже не працює та залишила про себе тільки гарні відгуки.

– Для мене це дуже дорога і престижна перемога, бо тільки з третього заходу я успішно дійшла до фінішу, – ділиться думками Валентина Володимирівна. – Усвідомлення того, що це дуже серйозний конкурс і що в ньому бере участь велика кількість досвідчених бухгалтерів з усієї України, вимагало надзвичайної концентрації зусиль на запрограмований результат… Треба було пройти три етапи конкурсного відбору. Перший – нескладний, а от другий став серйозним випробуванням. На кожне завдання давалося близько десяти хвилин, але все одно здавалося, що цього дуже мало. Запитання були досить складні і з різних галузей бухгалтерії – і прибуток, і ПДВ, і зарплата…

Третій етап – це написання творчої роботи. В цьому році в зв’язку з тим, що в нашій країні йде страшна війна, організаторами конкурсу було визначено досить доречну тему есе: «Як бухгалтерській службі організувати свою роботу та допомогти підприємству в умовах воєнного стану».

Перемога в конкурсі – це не просто можливість отримати визнання Кращого бухгалтера України, а впевненість в тому, що ти робиш те, що вмієш і що є твоїм покликанням в житті.


З початку російської агресії я працювала з декількома підприємствами, які мали зовсім різний характер діяльності. Одним із основних, де я була на той момент головним бухгалтером, являлось об’єднання громадян, яке займається виробництвом металевих пакувань, а саме – кришки металевої. В штаті даного УТОСу всього 60 працівників, і дев’яносто відсотків з них це люди із вадами зору. Хтось незрячий взагалі, хтось тільки частково,  та в кожного із них є сім’я, діти та інші люди, за яких вони відповідають. А тому допустити, щоб ці люди, які і так знаходяться в стані страху і шоку, залишились без роботи і заробітної плати – це моральний злочин перед ними.

Так от, з перших днів війни на підприємстві були поставлені цілі працювати і виробляти критично важливу продукцію і для населення, і для потреб ЗСУ. Зараз можу констатувати, що плани були виконані, адже велику кількість кришок виготовлено та реалізовано, частково  передано на волонтерські організації в якості благодійної допомоги. Дуже хочу, щоб дане підприємство працювало і надалі, адже саме такі підприємства вкрай потрібні як виробники тих товарів, які просто необхідні і в режимі війни, і після перемоги.

На сьогодні я вже працюю на іншому підприємстві, яке знаходиться в стані запуску. Адже все рухається, і рано чи пізно ми теж маємо рухатись далі. І  найменший вклад в розвиток навіть маленького бізнесу – це великий плюс для нашої країни.

Відомо, шо визначеність мети — відправна точка всіх досягнень. Тому моя порада колегам – ставте перед собою цілі, не зупиняйтесь на меншому, ідіть до того, про що мрієте і до чого прагнете. Не забуваймо, що ми не просто бухгалтери, ми фінансова опора і важіль кожного підприємства, кожного виробництва та країни в цілому. Тільки з нашою наполегливою працею, нашими знаннями ми пришвидшимо момент перемоги!

Працюймо і виконуймо те, що можемо, на своїх місцях з метою покращити умови наших воїнів на фронті, допомогти нашій державі  втримати економіку, забезпечити наших працівників заробітною платою та рухатись до нової України – вільної і незалежної.

Віктор ЗЕЛЕНЮК

Барська громада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені