Вдячні нащадки – видатному земляку

На Вінниччині презентували бібліографічний покажчик, присвячений козацькому полковнику Івану Богуну.

Літературно-мистецька акція відбулась у відділі краєзнавства Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, в рамках засідання науково-краєзнавчого клубу «Дослідник краю».

У заході взяли участь науковці, краєзнавці та бібліотечні фахівці, котрі зібрались, аби ознайомитись із бібліографічним покажчиком «Вінницький полковник Іван Богун – яскрава постать в історії Козаччини», який підготувала головна книгозбірня області до 400-річчя від дня народження Івана Богуна (близько 1618–17.02.1664).

Основою для створення покажчика стали фонди Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва. До видання включено 949 записів різних видів документів. У бібліографічному покажчику представлено архівні, книжкові, періодичні, електронні видання. Включено бібліографічну інформацію про наукові праці, науково-популярну, публіцистичну, художню літературу, монографії, матеріали конференцій, підручники, публікації з періодичних та  продовжуваних видань, журналів та газет. Для більшої інформативності в покажчику представлено публікації, виявлені в бібліографічних джерелах козацької тематики, літописах Книжкової палати України, мережі інтернет. Документи подано українською, англійською, польською, російською мовами.

Видання складається з текстової та бібліографічної частин. Текстова частина містить узагальнююче слово від укладача, вступну статтю та основні віхи життя Івана Богуна. Бібліографічна частина складається із матеріалів, котрі у виданні систематизовано у 6 розділах («Козацтво в дослідженнях істориків, краєзнавців», «Іван Богун – вінницький полковник», «Вшанування пам’яті великого полководця», «Образ І. Богуна в художніх творах і мистецтві», «Відродження козацтва на Вінниччині», «Довідково-бібліографічні видання»). Кожний із розділів своєю чергою структуровано за підрозділами та тематичними рубриками. Розміщено їх за абеткою авторів і назв.

Посібник орієнтований на широке коло користувачів – від науковців-дослідників до усіх зацікавлених історією козацької доби, зокрема на Вінниччині, її видатними полководцями. Без сумніву, книга стане в пригоді викладачам, студентській та шкільній молоді, краєзнавцям, бібліотечним працівникам та учителям шкіл.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені