Вистояти на енергетичному фронті

У диспетчерів-енергетиків нема права на помилку, адже вона може мати фатальні наслідки, а на ухвалення рішень у них часто є не хвилини, а лише секунди. Про це розповіла начальниця департаменту комунікацій та міжнародного співробітництва «Укренерго» Марія Цатурян.

За її словами, диспетчери «Укренерго» першими стикаються з наслідками ракетних атак держави-терориста. І якщо ремонтники вживу бачать понівечені об’єкти після відбою, то диспетчери бачать результати обстрілу одразу, але по-іншому – в мегаватах потужності, яка падає, у блоках електростанцій, які вимикаються, у підстанціях та лініях, які не тримають напругу, не забезпечують передачу електроенергії після влучань ворога. Так само вони бачать споживачів – у мегаватах потужності, що споживає країна. І щоразу, коли орки влучають по енергооб’єктах, робота диспетчерів – відновити баланс енергосистеми.

«Диспетчери «Укренерго» продовжують виводити енергосистему із наймасштабнішої аварії в історії України, причиною якої стали ракетні обстріли терористів з-за порєбріка. Хлопці не тільки об’єднали енергосистему та забезпечили її з’єднання з європейською мережею. Вони забезпечили резервні схеми заживлення, подачу напруги в усі регіони України та повернення в роботу електростанцій. Зараз (станом на 26 листопада) більше 70% потреби у споживанні покрите виробництвом. Вранці буде більше. Але через великий дефіцит вони вимушені доводити до обленерго обмеження споживання, бо баланс – це дихання енергосистеми, яке вони мають забезпечити. І потім бачать у соцмережах обурення, а іноді і прокльони споживачів за графіки, які вони не вводили… Вони мають повне право спитати: «За що?». Але вони не питають. Просто роблять свою роботу», – зазначає Марія Цатурян.

АТ «Вінницяобленерго» повідомляє, що через погіршення ситуації в енергосистемі нашій області та іншим регіонам доводиться обмежувати граничні обсяги споживання електричної потужності. З огляду на це на Вінниччині введено обмеження електроспоживання у формі черг графіка погодинних вимкнень. Цей графік майже щодня змінюється, і варто ставитися з розумінням до того, що він не завжди виконується так, як планувався.

А за умови стабілізації ситуації в паливно-енергетичному комплексі (збільшення обсягів генерації) та доведення до області більшої граничної величини споживання графіки буде переглянуто, тобто тривалість відключень електроенергії може бути зменшено.

Енергосистема України вже пережила 7 масованих ворожих атак. І вистояла. Хоча ушкоджена майже кожна українська ТЕС та ГЕС, було також тимчасове знеструмлення всіх атомних станцій… Хтозна, скільки ще буде таких обстрілів. Адже рашисти відкрито говорять про свій терористичний намір – залишити цивільне населення України без світла, без тепла, аби змусити нашу державу капітулювати, перестати захищатися, віддати їм на поталу свої землі та своїх людей…

Звісно, вистояти на енергетичному фронті нам усім, як і бійцям на передовій, допоможе праця і згуртованість, ощадливе споживання енергії тоді, коли вона доступна, взаємодопомога, «пункти незламності» (своєрідні тимчасові укриття від енергетичного тероризму), також міжнародна підтримка від тих, хто стоїть на стороні добра, на стороні світла, тобто на стороні України.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені