Вишиванка – це наша духовна броня

Всесвітній день вишиванки цікаво та яскраво відзначили у Вінницькому національному медичному університеті.

Мистецькі заходи з нагоди цього свята стають доброю традицією у ВНМУ ім. М. Пирогова. Цього разу в морфологічному корпусі університету влаштували виставку студентських художніх робіт та експозицію вишитих рушників, серед студентів і викладачів оголосили конкурс на краще фото у вишиванці, а кульмінацією дійства став студентський концерт в актовій залі університету.

– Вітаю з великим святом, яке є в душі кожного українця, кожного члена нашої спільноти, кожного лікаря, кожного викладача і кожного студента, –  сказала в. о. ректора медуніверситету професор Вікторія Петрушенко у своєму виступі з нагоди Дня вишиванки. – Сьогодні ми разом відчуваємо єдність і братерство, відчуваємо і бачимо красу української нації. Пишаємось тим, що ми українці, що в нас є наша земля, незалежність і свобода. Цим усім ми завдячуємо нашим хлопцям, дівчатам, братам, сестрам, батькам, дідам, нашим пращурам… Свобода не дається просто. У 1991 році, коли Україна стала незалежною, ми не розуміли, що таке незалежність, думали, що отак просто всі дружно мирно розійшлись і все буде добре… Хай ті 90-ї роки були непрості, небагаті, але був мир. Проте виявилося, що для того, аби зрозуміти, що таке незалежність, треба пройти шлях боротьби. Ми з вами не хотіли, щоб так було, але наша незалежність полита потом і кров’ю наших співгромадян…

Також очільниця університету зазначила, що та частина української землі, яку топче ворог, все-таки не здається, а «сантиметрами, метрами, кілометрами повертається в наші обійми, в обійми нашої неньки України»… А одним із ідентифікаторів українства, генетичним кодом нації та своєрідною духовною бронею нашого народу є вишиванка, якій здавна надаємо символічного і сакрального значення.

Нагадали і про те, що День вишиванки цьогоріч (третій четвер травня) припав на День пам’яті жертв геноциду кримсько-татарського народу та на сумну дату новітньої історії – річницю виведення захисників України з «Азовсталі»…

Присутні в актовій залі вшанували хвилиною мовчання полеглих за Україну, після чого розпочалась концертна програма. Пісні в обробці заслуженого працівника культури Афанасія Медражевського виконала народна хорова капела ВНМУ «Надбужанка», зачарувала публіку своїм талантом також солістка ансамблю естрадної пісні «Гармонія» Наталя Кричківська, запальну хореографічну композицію подарував народний ансамбль танцю «Дружба».

А ще глядачі мали нагоду дізнатись чимало цікавого про українські вишиванки, про витоки та розвиток цього прадавнього українського народного мистецтва. Ілюстрований світлинами історичний екскурс представила студентка Вікторія Кравець, яка розповіла, зокрема, що візерунки української вишивки збігаються з орнаментами, виявленими на посуді трипільської культури, а це IV-V тисячоліття до нашої ери.

Однією з родзинок концерту стало виконання пісні про любов до України студентським ансамблем «Веселка» – майстерно, зворушливо і без акценту. «Ми в захваті від наших студентів-іноземців, які не побоялись повернутися в Україну і продовжити навчання», – зазначили ведучі.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені