«Все для Перемоги…»

З перших днів війни профспілки Вінниччини активно включились у підтримку ЗСУ, місцевої Тероборони  переселенців зі Сходу України та родин спілчан, чиї близькі постраждали внаслідок бойових дій. Про це йшлось на нещодавньому засіданні президії Федерації профспілок Вінницької області.

Жити в суспільстві й бути вільним від нього неможливо, відтак всі профспілкові організації Вінниччини також приєднались до боротьби за Україну. Як зазначив голова Федерації профспілок області Микола Колесник, рішенням Президії ФПО одразу було організовано збір коштів до Благодійного Фонду «Профспілковий», куди з перших днів війни надійшло близько 450 тисяч гривень.

Всім в пам’ятку, скільки в перші дні війни проблем доводилось вирішувати одразу і яку величезну кількість матеріальних ресурсів необхідно було відшуковувати у рекордно короткий термін. Так що кошти, закумульовані членами профспілок, виявились дуже й дуже доречними, адже їх зібрали у рекордно короткий термін.

 За ці гроші купувалось пально-мастильні матеріали, ліки, медичне устаткування, продукти харчування для потреб ЗСУ, Тероборони, лікувальних установ та волонтерів, 

Пам’ятаєте, скільки було переселенців з дітьми зі Сходу? Так наші подоляни забезпечили комфортне безкоштовне проживання та харчування трьом тисячам із них. Також надавалась посильна допомога транзитним біженцям.

Крім цього, членські організації ФПО, їхні структури на місцях самостійно долучались до волонтерської роботи, підтримуючи Збройні Сили, Тероборону, потерпілих від війни спілчан та членів їхніх родин. Зокрема, з цією метою вже використано майже 4 мільйони 300 тисяч гривень. Найактивніше тут спрацювали освітяни, працівники культури та лісового господарства,

Чимало коштів, зібраних в трудових колективах, перераховано до Фонду «Повернись живим» та потреби Нацполіії,

До речі, чимало подолян, які є членами тих чи інших галузевих профкомів, уже призвано до лав ЗСУ, де нині захищають наш з вами спокій зі зброєю в руках. Однак ані вони самі, ані їхні родини не залишаються поза увагою профспілкових комітетів.

На зборах називалось ще багато галузевих профкомів, підприємств, імен… Втім, мабуть, не варто їх нині називати. Прийде час і всю інформацію буде оприлюднено більш детально. Адже близько 90 відсотків розвідувальної інформації можна дізнатись із ЗМІ. Відтак, ворог дуже ретельно відстежує нашу українську пресу, в тому числі й регіональну. А оскільки не може домогтись хоч якихось результатів на полі бою, то мститься на мирних людях: волонтерах, біженцях, інфраструктурі населених пунктів. Тому не варто рашистам надавати зайвих «корисних»відомостей.

Для окупантів головне знати одне – українці всі, як один, стали на захист своєї Вітчизни. У нас дуже потужно розвинуті інститути громадянського суспільства, тому, для того, аби боротись за Україну нам не потрібне «керівництво», чи якісь вказівки «зверху» – ми самі собі «начальство».

І нарешті найголовніше – ми не самотні в боротьбі. З нами – весь світ. Ось буквально кілька днів тому в Німеччині відбулась зустріч керівників аж 40 країн членів і не членів НАТО. І саме там було прийнято остаточне рішення – Росії гаплик. І це вже навіть не пов’язано з Україною.

Просто путінський режим своєю безпардонністю, хамством та постійною агресією «дістав» увесь світ. В результаті були прийняті відповідні рішення, а Україна стала в цьому процесі головною рушійною силою в «демонтажі» РФ. У цьому ж ключі й затверджений США закон про ленд-ліз, що дозволяє постачати Україні зброю без обмежень.

Але це так, ліричний відступ. А тим часом війна триває. Ми живемо й працюємо в умовах воєнного часу. Відтак, пріоритетним напрямком роботи ФПО, її членських організацій стало надання організаційно-правової та практичної допомоги первинним профспілковим організаціям щодо захисту трудових, соціально-економічних прав спілчан, роз’яснення норм трудового законодавства, безпеки й оплати праці, надання житлових субсидій, виплати пенсій, змін в оподаткуванні для профспілкових організацій та членів профспілок тощо.

Про це йшлось у відповідній постанові президії ФПО, де було визначено  першочергові завдання для всіх профспілкових організацій Вінниччини, як і раніше ними стали надання допомоги Збройним Силам України та Територіальній обороні, сприяння організації роботи трудових колективів, зайнятих на об’єктах критичної інфраструктури, а також роботи бюджетних установ, підприємств та організацій соціальної і гуманітарної сфери, здійснення громадського контролю за дотриманням трудових гарантій працівників з урахуванням норм Закону України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», зокрема, й погодження з роботодавцем необхідних змін до колективних договорів щодо перегляду норм праці, оплати праці, відпусток тощо.

   Ухвалено також рішення щодо запровадження моніторингу порушень роботодавцями трудових прав працівників, в тому числі визначених уже згаданим Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

Олег КРИВОНОС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені