Все про пенсії, індексації та перерахунки

Про це йшлося на зустрічі начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Олени Корчаки з профспілковим активом області.

Олена Корчака, зокрема, поінформувала присутніх про стан пенсійного забезпечення мешканців області, підсумки перерахунків пенсій в поточному році, порядок їх виплати та стан фінансування.

За її словами, наразі на обліку перебуває 435 тис. пенсіонерів, більшості з яких вже проведено перерахунок пенсійного забезпечення.

Крім цього, в області вже оцифровано понад 113 тисяч трудових книжок та 210 тис. пенсійних справ. А з 16 вересня 2022 року урядом прийнято постанову про передачу функцій призначення та виплати субсидій Пенсійним фондом. Відтак з грудня органами ПФУ опрацьовуються заяви на призначення субсидії через: сервісні центри, вебпортал електронних послуг ПФУ, пошту, мобільний додаток ПФУ.

– Наразі Пенсійний фонд стає платформою для здійснення важливих державних виплат. Ми маємо усі технічні можливості, які забезпечують роботу територіальних органів за екстериторіальним принципом в єдиній централізованій системі. Це дозволить призначати субсидії, пільги, а також проводити страхові виплати, які незабаром будуть акумульовані в Пенсійному фонді, максимально автоматизовано, ефективно та оперативно», – зазначила Олена Корчака.

Також вона наголосила, що  із січня наступного року набирає чинності Закон №2620-IX «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове соціальне страхування» та ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Відповідно до чого відбудеться об’єднання адміністративної структури ПФУ та Фонду соціального страхування на базі ПФУ.

У свою чергу, голова Федерації профспілок області Микола Колесник відзначив, що реорганізація в системі управління загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням шляхом приєднання до Пенсійного фонду дозволить значно покращити виконання зобов’язань перед громадянами, зокрема в разі втрати ними працездатності та нещасних випадків на виробництві, а також посилити державний контроль за цільовим використанням коштів соцстрахування.

Також досягнуто домовленості про  включення повноважного представника ФПО до складу комісії, створеної Головним управлінням ПФУ у Вінницькій області.

Підбиваючи підсумки зустрічі, голова ФПО Микола Колесник наголосив на ролі соціального діалогу як інструменту забезпечення дотримання норм трудового законодавства в умовах воєнного стану. Зусилля усіх його сторін: держави, роботодавців та профспілок, у непростий для нашої країни час, мають бути спрямовані на недопущення порушення прав працівників, дотримання умов і гарантій гідного рівня життя людини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені