«Вся надія на міську владу», –

каже голова Ямпільської міської організації ветеранів  Галина Красна.

Галина Іванівна керує  спілкою ветеранів із 2011 року. Щоправда, спершу вона мала статус районної. Однак після того, як весь колишній Ямпільський район було реорганізовано в одну об’єднану громаду під егідою міської ради, то й ця колишня районна структура також змінила назву. Щоправда, це не позначилось на її основних функціях та завданнях – соціальному захисту ветеранів.

– Наша районна організація нараховувала близько 12 тисяч членів,- каже Галина Іванівна. – При цьому кількість первинних осередків нараховувала майже два десятки. Тобто ветеранські організації діяли практично у кожному селі. І скажу, що це була дуже дієва система підтримки і соціального захисту. Адже люди звертались, як до голів первинних ветеранських організацій, так і до мене безпосередньо із самими різними проблемами. Комусь потрібно було допомогти оформити субсидію чи інвалідність. Іншим – перерахувати пенсії чи якісь інші соціальні виплати. Третім – посприяти у забезпеченні паливом на зиму, надати допомогу по господарству тощо. І тут нам дуже допомагали наші волонтерські організації, котрі були створені мало не в кожному селі. До волонтерської роботи активно долучались освітяни й учні: розчищали подвір’я пенсіонерів від снігу, допомагали по господарству, коли хто хворів тощо. Словом, це була дуже суттєва підтримка.

– У нас було запроваджено практику привітання ветеранів з ювілеями: коли кому виповнювалось по 80, 85, 90, 95 і більше років, – продовжує Галина Красна. – Ми з представниками району приїжджали в села і вітали ювілярів. Нас знали, радо чекали. Старенькі дуже люблять, коли до них приходиш, але обов’язково потрібно нести із собою хоч з маленький, але подарунок (сміється). Вони ж, як діти, так чекають на гостинці…

– Постійно влаштовували виїзні зустрічі ветеранів із представниками районної влади, – зазначає Галина Іванівна. – І наші підопічні мали можливість тісного спілкування із керівниками районних управлінь та відомств, задати їм питання, почути відповіді, вирішити якісь особисті проблеми. А після таких зустрічей обов’язковими ставали концерти самодіяльних ветеранських хорів. І люди цим жили: збирались гуртом, спілкувались, відпочивали, займались творчістю. Отака була в нас робота. Ніби й простенька, сама звичайна, але потрібна. От нині коронавірус, карантинні обмеження, а чимало наших ветеранів телефонують до мене і кажуть: «Галино Іванівно, ну доки ми вже будемо сидіти по домах, у чотирьох стінах? Ми вже хочемо зібратись разом, поспівати, поговорити…»

Але це було до реорганізації. Наразі колишній Ямпільський район повністю приєднали до Могилів-Подільського. А яка ситуація із тамтешньою районною організацією ветеранів відомо. Ми про це вже розповідали в попередньому номері, коли було опубліковано інтерв’ю із керівником тамтешньої міськрайонної організації Петром Кубалем («Вінниччина» від 31 березня 2021 року «Маємо повноваження лише на папері…»). От і виникає питання: яким чином адміністративно-територіальна реформа позначилась на ямпільських ветеранах, зокрема, на місцевих «первинках» та міській організації в цілому?

– Існуючі проблеми ж нікуди не поділись, – констатує Галина Красна. – Навпаки, вони навіть посилились. Дані питання ми вирішуємо через волонтерів, які працюють на громадських засадах. Ми тісно співпрацюємо з керівництвом громади. Проблемні питання ветеранів на контролі у міського голови. Міська влада знаходить ресурси на привітання ветеранів. Дає транспорт, пальне, купуємо подарунки – і їдемо. Разом зі мною їдуть секретар міського голови, хтось із заступників та журналіст із газети. Оце недавно слід було привітати із 95-річчям одну жінку. А я сама захворіла і за власними клопотами у мене геть все вилетіло з голови. І тут телефонує до мене сам Сергій Іванович і нагадує. «Не можу, – відповідаю. – Я захворіла. – Ну нічого, – каже. – Ми самі все організуємо…»

– Найголовніше, що він доступний у спілкуванні і знає, що потрібно стареньким. До нього можна спокійно телефонувати стільки разів, скільки потрібно, чи просто заходити й особисто спілкуватись. Ми спільно працюємо над розробленням програми фінансування громадської ветеранської організації. Гуртуємося. З впевненістю дивимось у завтрашній день. А тим часом у нас вся надія і сподівання на міську раду, що вона подбає про ветеранів, підтримає у цей непростий час.

Записав Олег КРИВОНІС

м. Ямпіль

На фото: Галина Красна та Сергій Гаджук вітають місцевих ветеранів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені