Warning: Attempt to read property "geoplugin_countryCode" on null in /home/vinnichi/vinnichina.info/www/wp-content/plugins/page-visit-counter/public/class-page-visit-counter-public.php on line 227
Вчасно виявити хворобу - "Вінниччина"

Вчасно виявити хворобу

У Вінниці проводять обстеження на новому мамографі

180 жінок за місяць пройшли обстеження на новому мамографі, який встановили в Центрі матері і дитини, інформує Місто.

– Завдяки цьому обладнанню вдається виявити перші ознаки новоутворення, які називають мікрокальцинатами, – розповів лікар-рентгенолог діагностичного відділення Василь Гунько. – У комплекті до мамографа йде монітор, який дозволяє виявляти мікрокальцинати розміром до сотих міліметра. Чим менший розмір кальцинату, тим він злоякісніший. Якщо його виявити на ранніх етапах, то відповідно й лікування відбуватиметься швидше і легше. Цього разу новоутворення виявили у семи жінок, у двох з них вже на 2 стадії.

Наразі апарат працює в тестовому режимі. Його встановлення дозволило вдвічі скоротили час відвідування пацієнток. За словами рентгенолога, тепер пройти обстеження і отримати лікарський висновок можна за 25 хвилин. Прийом пацієнтів здійснюють в режимі “живої черги”. Кабінет працює в дві зміни: у понеділок, середу і п’ятницю з 9 до 13 години, а у вівторок та четвер з 14 до 18 години. Проводять огляд за направленнями від сімейного лікаря, якщо направлення немає – за послугу можна сплатити. Мамографія в центрі матері та дитини коштує 190 гривень.

– Треба ходити до гінеколога і до мамолога. Екологія, їжа, стреси: потрібно перевірятися, аби запобігти захворюванню і уникнути критичної ситуації, – говорить 53-річна відвідувачка центру вінничанка Юлія.

За словами директора профільного департаменту міста Олександра Шиша, мамограф придбали за гроші з бюджету Вінницької територіальної громади. Його вартість склала майже 8 мільйонів гривень (а точніше, 7 млн 890 тисяч гривень).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені