Відзначили переможців конкурсу

На кафедрі журналістики, реклами та зв’язків з громадськістю Вінницького педуніверситету відбулося онлайн-нагородження переможців обласного конкурсу юних журналістів «Молоде перо-2023», організованого спільно із ВО Національної спілки краєзнавців України та обласною газетою «Вінниччина». Уже вп’яте за останні роки проводиться такий творчий турнір, в якому свої таланти демонструють школярі Вінницького краю.

Цьогорічна тема «Безсмертні герої нескореної України» оповита і смутком, і гордістю за славних наших земляків, які після повномасштабного російського вторгнення стали на захист рідної домівки, села, міста, району, регіону, держави.

Голова журі, доцент кафедри журналістики, реклами та зв’язків з громадськістю Віталій Гандзюк привітав кращих авторів:

– На жаль, цього року на «Молоде перо-2023» надійшло менше творчих робіт, аніж зазвичай. Та й причини зрозумілі – війна! Маємо 68 творчих доробків від учнів 9-11 класів ЗОШ Вінниччини. Раніше бувало близько двох сотень. Віриться, що так знову буде, але вже після нашої Перемоги.

Декан факультету філології й журналістики імені М. Стельмаха, проф. Інна Завальнюк наголосила, що кожна епоха народжувала своїх героїв. Тож молоде покоління має шанувати пам’ять сучасних героїв-подолян, які поклали своє життя за волю і соборність країни у російсько-українській війні.

І дуже добре, що проводяться такі конкурси, до яких долучаються юні творчі особистості. Інна Яківна висловила вдячність батькам та учителям, які виховують у дітей почуття патріотизму, любові до Батьківщини, формують у них активну громадянську позицію щодо єдиної, цілісної держави та захисту її кордонів, вселяють віру в краще майбутнє України і Перемогу.

Із 68учнівських творів про земляків, які героїчно стали на захист Української держави від російських загарбників і полягли за її волю, журі обрало найкращі 25. У кожному з них – образи конкретних героїв – чийсь батько, дідусь, родич, знайомий, випускник школи, просто односелець. У кожному тексті і пам’ять серця, і вічний смуток, і біль, і гордість. Основні жанри, в яких представлені твори – це нариси, есе, замальовки, навіть патріотична лірика.

Усі кращі твори будуть опубліковані на сторінках обласної газети «Вінниччина». Таким чином для усіх прийдешніх поколінь буде закарбовано в історії пам’ять про наших мужніх нескорених воїнів.

Переможців конкурсу надзвичайно складно було визначити, бо всі твори емоційні, щирі, справжні, самостійні, але головним критерієм, окрім грамотності, відповідності певному жанру, є індивідуальність авторського стилю, незвичайна манера мислення, яскрава образність, емоційність, афористичність, використання свіжих метафор, порівнянь, символів, коректність у висловленні думок.

Усі переможці отримають дипломи, а також пам’ятні сувеніри від кафедри журналістики, реклами та зв’язків з громадськістю.

Колектив кафедри дякує усім нашим творчим майбутнім журналістам, їхнім учителям, батькам, друзям і, що найголовніше – нашим воїнам ЗСУ, які тримають над нами небо і відстоюють на полі бою свободу, незалежність нашій країні. Вічна пам’ять полеглим, вічна слава живим! Мирного усім неба і довгоочікуваної перемоги! Слава Україні!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені