Відкритий лист колишньому другові у С.-Петербург

Миколо, ми з тобою виросли поруч, дитячими іграми у війну не дуже захоплювались і тоді навіть уявити не могли, що колись держава, в якій житиме один з нас, на силові структури якої ти потратив усе своє доросле життя, раптом (уже вкотре в історії!) дикою ордою, чумою посуне на нашу рідну Вкраїну. До речі,ти ніколи не задумувався, чому там вас, силовиків, так багато? А я знаю відповідь: бо твоя країна завжди була і стає все брутальнішою тюрмою народів та імперією зла!

Чи замислювався ти, як свого часу біснуватому фюреру гітлеру вдалося масово задурити весь цивілізований німецький народ і що з того вийшло? Спочатку той диктатор стер з лиця землі пів Європи, а потім і його стерли. Суцільні руїни і десятки мільйонів смертей ні в чому не винних людей тільки через те, що в когось одного повністю зірвало дах, а поруч не знайшлося нікого, здатного насмілитись зупинити безклепкого! Такі наслідки безконтрольного правління диктаторів, які «користуються майже всенародною прихильністю».

Тепер чергова історична загадка: чому за кілька років до нашого з тобою народження, коли здох (тут інше слово важко підібрати) кат нашого народу сталін, люди плакали? Плакали від «горя» включно із сиротами, батьків яких винищили у тридцятих якщо не під час голодомору, то під час репресій! А справа в тому, що по дитбудинках, де та бідолашна дітвора опинилася, їм удовбували в мізки, що «батько сталін» – найкращий з усіх людей. І вони в це спершу мусили вірити, а потім – і справді повірили! Їх привчили наввипередки вихваляти, за великим рахунком, вбивцю їхніх батьків. Тоді, коли народ був напівграмотним, затурканим і заляканим, то не дивувало.

А тепер перекинемо місточок у наші дні. Росія і в часи суцільної комп’ютеризації раптом перетворилася у подібний «великий дитбудинок», де вам ще  більшою мірою скалічили мізки. Твоя дружина не росіянка, а наша односельчанка, і земляки шоковані її фразою «Це ще треба розібратися, хто на кого напав!» під час телефонної розмови з сім’єю твого брата, яка в Україні, як і всі ми, переживає ці жахи війни.

Я в деталях пригадую наші з тобою суперечки до хрипоти впродовж років і навіть десятиліть під час кожного твого приїзду. «Якщо буде путін, то все буде путьом! А що ви без нас варті?» – твої улюблені фрази. Час вкотре показав, що ти помилявся на всі сто відсотків! Бо той придурок разом з не меншим білоруським придурком лукашенком захотіли царювати вічно. Чому? Один уже фактично правив майже чверть століття, а інший – навіть довше. Як тільки вони відійдуть від влади, обох потрібно негайно судити і назавше запроторювати до в’язниці – злочинів у них більш ніж достатньо. Вас же, одурманених, спонукають молитися на того вбивцю. Вбивцю з перших років його перебування на найвищій посаді. Вже ні для кого у світі, може, крім самих росіян, не залишається таємницею те, що для підняття свого рейтингу путін підривав будинки з мирними жителями в самій рф та організовував захоплення проплаченими бойовиками заручників по школах та розважальних закладах, потім «успішно виходив переможцем», хоча із запланованими людськими жертвами.

Тепер же заради підняття свого нікчемного рейтингу і тупих амбіцій він затіяв російсько-українську війну. Це ж яку тюрму з держави треба було зробити, аби в усій держдумі не знайшлося жодної особи, яка бодай словом зробила б спробу перешкодити хворому на всю голову диктатору в розв’язанні цієї, без сумніву, найбезглуздішої в історії людства війни! Починаючи з тих «обраних» трутнів, вам усім пороблено, як мовиться в народі, і задавнено!

Ти задумувався, чи могла насправді Україна на когось нападати? Вона в своїй історії ніколи цього не робила. А ось захищатися ми змушені були дуже часто. Сам менталітет в українців – радіти вибіленій хатинці, пророслій зернинці, щойно вилупленому курчатку, народженому телятку… Що ж стосується москалів, то нащадки переважно завойовників завойовниками назавжди й залишилися. Вони обов’язково кудись влізуть, їм тільки подавай когось якщо не вбивати, то хоча б пограбувати. Ось і тепер відвантажують по портах українське зерно. Всьо путьом? Так, фашисти вони в усьому фашити, але наперед цей ярлик чомусь приліпили нам. Замість того, аби навести хоча б елементарний порядок на наявних своїх величезних територіях, вони намагаються відгризти собі нові, аби і їх забрати, як зробили це з Абхазією, Південною Осетією, Придністров’ям, загарбаним шматком Донбасу…

Я не знаю, чи вам регулярно щось психотропне підсипають у хліб і воду, але мало не всі вигодувані українською землею громадяни сусідньої тюрми-держави більше вірять найбрехливішому в світі путінському телебаченню, ніж своїм найближчим родичам в Україні. Так, вам справді щось пороблено і задавнено! Наприклад, одна потвора жіночої статі із сусіднього району родом, де ще має матір, брата, сестру і племінників, так їх «обрадувала» напередодні війни: «Скоро Борька (її син) к бабушкє на танкє прієдєт, он там всєх бандеровцев смєтьот!». )

А тепер найголовніше. Я все своє життя безвиїзно прожив в Україні, зустрічався з великою кількістю людей, але жодного (!) разу не бачив бандерівців, якими горезвісний путін так завзято лякає всіх вас. А якщо напружити пам’ять: ти пригадуєш, коли бандерівці штурмували москву чи твій пітер? Ніколи? Отож-то. Коли генерал Власов вигукував «Хайль!», бандерівці захищали свою землю і від москалів, і від гітлерівців. То що в тому поганого? Виходить, не Бандерою, а Власовим годилося б лякати той одурманений російський народ!

Чи, може, бандерівцями у вас уже вважають усіх українців, у тому числі й мене? Я справді ніколи не переходив і не збираюсь переходити на російську мову, я категорично проти створення за зразком донецько-луганських квазіутворень на Херсонщині якоїсь там «ХерНР». То це заради того, щоб «звільнити» українську землю від таких як я, як твої брати та сестра, і затіяли жахливу війну ті два згадувані претенденти на довічне керівництво?

А тепер розкажи дружині, як справді та війна починалася. На відміну від вас, ми маємо достовірну інформацію. То, що так звані «навчання в Білорусі» були підготовкою до безпідставного вторгнення в Україну, помічали не лише військові, а й цивільні. Наші Збройні Сили робили все, аби не відреагувати на численні провокації ворогів з метою розпочати бойові дії. Тоді рассєя сама собі «влаштувала концерт» і показала змонтовані картинки по російському СС (скабєєви-соловйови) телебаченню.

У Донецьку самі влаштовують  вибухи, оголошують тривогу, людей силоміць запихають до автобусів і везуть у Ростовську область. Брехун путін звинувачує в усьому Україну, хоча вона в цьому сумному «концерті» узагалі ні до чого. Ваш фюрер прогнозовано визнає загарбані в нас ще бандами російського офіцера гіркіна за підтримки збройних сил рф квазіутворення і нападає на Україну з Білорусі, зі сходу, з півдня, починаючи бомбардувати наші міста з численними жертвами, включно з малесенькими дітьми. Багато їх загинуло, скалічено (в одному лише Маріуполі вже щонайменше дві тисячі жертв серед мирного населення, навіть горезвісний ваш міністр Лавров визнав, що пологовий будинок у тому місті нищили свідомо, а уродженці України у твоїй агресорці, ніби папуги, затялися: «Російська армія нищить тільки військові об’єкти!»).

Гітлеру-путіну всякі жертви до одного місця. Навіть те, що трупами ваших нерідко ще зовсім хлопчиків встелена українська земля. Розумніші здалися в полон, а затурканіші вирішили виконувати злочинні накази до кінця і згоріли разом із половиною тисячі танків, півтори тисячі «бетеерів» або лягли від куль мужніх захисників нашої землі. У багатьох місцях тіла росіян їхня держава так і не забрала, тому не буде дива, якщо «зниклих безвісти» вийде набагато більше, ніж загиблих. Хоча згодом усе таємне стане явним. До речі, ваших загиблих на середину березня вже більше, ніж за дві чеченські війни! Отаким «класним розвідником» виявився твій кумир. Йому боялися доповісти справжню ситуацію, а брехали те, що він хотів почути. Обіцяли квіти від українців, а всі, навіть російськомовні, міста запропонували йому квіти лише у траурних вінках.

Ти знаєш, у чому докорінна різниця між нашими країнами? Якби, не дай Боже, у нас справді з’явилися гарячі голові в керівництві і свого часу закликали народ із зброєю в руках відвойовувати Кубань, Бєлгородщину, шматок Поволжя, Брянщини та інші справді споконвічно українські землі в твоїй країні, я зі своїми друзями, колегами, сусідами, родичами запросто вийшов би і перегородив би їм шлях. Це величезне наше завоювання! А ви, раби, хочете повернути нас, вільних, до рабства? Такому ніколи не бувати.

Вас чекають нелегкі часи. Може, трішечки протримаєтесь на награбованому в Україні, а що далі? Нас підтримує весь світ, а вас він люто ненавидить. Бо є за що. І прощення не буде ніколи.

Шкода, що своє життя ти, виходить, потратив на зміцнення російського фашизму, який уже гірше гітлерівців знущається над твоєю Батьківщиною. Чи тебе це абсолютно не хвилює? Можеш не відповідати. Про можливість у вас сісти на 15 років мені відомо. А вчинками Лії Ахеджакової, Андрія Макаревича та інших справжніх людей щиро захоплююсь. На жаль, коли путін із своєю ядерною кнопкою та двома загарбаними атомними електростанціями виглядає мавпою не з однією гранатою, а з цілим оберемком гранат, сміливих людей у вас чомусь меншість (ви хоч би про дітей і внуків подумали!), а у нас більшість. Тому ми непереможні. Чи дійшло нарешті до тебе?

Микола КАВУН

P.S. Судячи з ситуації, ми в цьому житті вже ніколи не зустрінемось. Якщо ж якимось дивом це станеться, руки тобі не подам. На моє тверде переконання, в усіх, хто аж пінився, у будь-який час захищаючи гітлера-путіна (хоча була можливість увімкнути мізки і прозріти!), хто десятиліттями вперто голосував за нього, руки по лікті в крові невинних людей. Щойно в Запоріжжя з напівзруйнованого Маріуполя привезли поранених діток, у тому числі без ручок, без ніжок… Тим часом тварюка, яка все це організувала, ховає своє нікчемне життя по бункерах. Якщо досі його підтримуєш, то ти такий же! Але якщо ж нарешті прозрів і долучився до боротьби проти безглуздої війни на твоїй землі (у що повірити важко), я готовий попросити в тебе пробачення. А поки що маю проблему: як передати тобі цього листа у твою вже ізольовану від нормального світу тюрму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені