Від корабля до ПТН ПНХ

24 лютого у Вінниці відбулося спецпогашення поштової марки «ПТН ПНХ!». Її присвятили річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Про це повідомив директор Вінницької дирекції «Укрпошти» Володимир Шаловінський. За основу марки взяли арт відомого художника Бенксі. Графіті з дзюдоїстом, відправленим в нокаут, він намалював на стіні зруйнованого будинку у смт Бородянка Київської області.

Поштова марка «ПТН ПНХ!» (абревіатури від Путін …) — благодійний випуск «Укрпошти». Частину коштів, зібраних від продажу марки (7 грн з кожної), спрямують на відновлення навчальних закладів, які зазнали руйнувань внаслідок війни.

Вартість марки – 30 гривень, тираж – 250 тисяч листів: у кожному по 6 марок. На попереднє замовлення діють обмеження до 10 поштових марок на одну заявку.

Нагадаємо, що 12 квітня «Укрпошта» ввела в обіг першу марку, присвячену війні, на якій зображений український військовий та російський корабель. 23 травня почався продаж нової марки з потопленим російським крейсером «Москва». 28 червня ввели в обіг марку «Українська мрія», а рівно за місяць «Укрпошта» відправила в обіг четверту поштову марку за період дії воєнного стану «Доброго вечора, ми з України». Далі був запуск марки «Вільні, Незламні, Непереможні», присвячений Дню Незалежності України та шостому місяцю від початку повномасштабного вторгнення Росії на територію нашої держави. З 1 вересня почали продавати благодійні марки «Пес Патрон». 14 жовтня до Дня захисників і захисниць України пошта запустила у продаж марки нової серії «Слава Збройним Силам України!», де кожна із 6 поштових марок відображала окремий рід українських військ. Тираж складає 1 мільйон примірників. 4 листопада випустили нову марку «Кримський міст на біс!», 6 грудня – «Зброя Перемоги», 23 грудня – «Щедрик. Carol of the Bells». Випуск останньої приурочили до 100-річчя з моменту презентації музичного твору «Щедрик» на сцені в Карнегі-Холі в Нью-Йорку.

Протягом наступних двох місяців «Укрпошта» презентує ще три випуски своїх марок. Щоб гарантовано їх отримати, потрібно підписатись на філателістичний абонемент. У 2023 році випусків буде більше, але тиражі будуть менші.

Підготувала Вікторія МЕЛЬНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені