Війна не завада

Вінницьке підприємство незрячих поновлює виробництво

 До війни продукція Вінницького підприємства Українського товариства сліпих (УТОС) успішно продавалася не лише в Україні, а й далеко за її межами. Зокрема, в Польщі, Сербії, Німеччині, Косово.

В останні місяці в зв’язку із повномасштабним вторгненням росії виробництво на вінницькому підприємстві незрячих було призупинено.

Частково працював лише швейний цех. А також майстри, які підтримували виробничі потужності у необхідному стані. Але із першого липня підприємство незрячих поновлює масове виробництво продукції. 

– Поновлюємо випуск насосів «Водолій» для забору води із криниць і водоймищ, поливу городів. Вони користуються попитом навіть у деяких країнах Європи. Знову будемо випускати кип’ятильники – причому за усіма нормами ДСТУ.  Дехто купує такі прилади із нержавіючої трубки, у якому зовсім інша тепловіддача; до того ж, цей матеріал не передбачений для харчових потреб. А ми використовуємо стандартні трубки із харчового алюмінію. Не забуваємо й про випуск звукових маячків для людей із вадами зору, постільної білизни і спецодягу для працівників, – розповів директор вінницького підприємства незрячих Костянтин Ільницький.   

Він нагадав, що на його підприємстві понад 60 відсотків працівників – це люди з інвалідністю.  Загалом тут працює близько 140 осіб. Фахівців не бракує, але матеріальна база, на жаль, застаріла.

Костянтин Ільницький неодноразово звертався до керівництва Верховної Ради України, Міністерства соціальної політики і навіть звертав увагу Президента України (під час його візиту до Вінниці) щодо необхідності переоснащення підприємств незрячих у різних регіонах.

– Підприємства незрячих варто переоснащувати, після чого набирати молодих спеціалістів. Це допоможе суттєво покращити їхню конкурентоспроможність. Цим варто зайнятися після завершення війни і подальшого очікуваного притоку до нашої країни іноземних інвестицій. Підприємства УТОС можуть успішно випускати товари народного споживання та витримувати конкуренцію з іншими. Бо для них існують податкові пільги (за користування землею, нульова ставка ПДВ) тощо, – підкреслив Костянтин Ільницький.      

Володимир ПРИСЯЖНЮК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені