Вінницька волонтерка отримала медаль від Буданова

Діана Подолянчук отримала відзнаку від начальника ГУР, генерал-майора Кирила Буданова – пам’ятну медаль «За безкорисне служіння Батьківщині». Світлину Діана опублікувала на своїй сторінці в Facebook, повідомляє vinnitsa.info.

Як відомо, волонтери продають сувеніри, зроблені зі знищеного російського танка. За виручені кошти допомагають захисникам та дітям, чиї матері перебувають у російському полоні.

У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими презентували проєкт «Destroy the tank», організований фондом «Gate to Ukraine», Благодійним фондом Діани Подолянчук, ГО «Жінки зі СТАЛІ» та за підтримки ГУР МО України.

– Найвразливіша категорія цієї війни – жінки-військовополонені, які мають неповнолітніх дітей. Ворог у рази посилює страждання матерів, які утримуються в неволі та невідомості за долю своєї дитини, всупереч Женевській конвенції про поводження з військовополоненими. Особливо страждають і потерпають від цього діти, адже вони позбавлені агресором материнського тепла, піклування, спілкування з їхньою найріднішою людиною. В той же час діти стають для своїх матерів точкою незламності, яка дає сили вистояти й дочекатися обміну, – зазначила під час брифінгу представниця Координаційного штабу Вікторія Цимбалюк.

Як розповіла Діана Подолянчук, ще на початку широкомасштабного вторгнення підрозділ ГУР МО «Кракен» підбив російський танк Т-80БВМ. Бойова машина не підлягала відновленню, тому її вирішили перетворити на пам’ятні сувеніри, а за виручені кошти з їхнього продажу допомогти дітям військовополонених і Силам оборони.

За словами представниці благодійного фонду «Gate to Ukraine» Марини Дякун-Рудюк, гармату російського танка порізали на кільця, з яких зробили ефектні сувеніри з гравіюванням. Аби допомогти українським дітям, покупцями таких сувенірів стали люди з усього світу, переважно з Європи, Сполучених Штатів, Японії та Канади. Загалом вдалося зібрати понад півтора мільйона гривень.

На презентації проєкту, крім представників благодійних фондів, була присутня й представниця ГО «Рада дружин та матерів захисників України «Жінки зі СТАЛІ» Наталя Кравцова та звільнена з полону військова парамедик Юлія «Тайра» Паєвська.

– Я не можу спокійно спати, жити, оскільки дуже багато моїх посестер і побратимів досі в полоні. Там абсолютно нелюдські умови. Тому я хочу подякувати всім причетним до цього проєкту, хто долучився до допомоги і хто бере участь в обміні військовополонених, – сказала у своєму виступі Тайра.

За словами секретаря Координаційного штабу Богдана Охріменка, полонені матері маленьких дітей згідно з Женевськими конвенціями мають бути репатрійовані на Батьківщину – тобто повернуті росією додому без жодних умов. Проте держава-агресор традиційно зневажає будь-які міжнародні норми, а тому Україна продовжує докладати зусиль, аби визволити всіх українських жінок з ворожої неволі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені