Вінницький завод продовжував постачати росіянам деталі «подвійного призначення», придатні для БТРів

За даними слідства, після початку повномасштабної військової агресії РФ проти України один із вінницьких машинобудівних заводів продовжив співпрацю з країною-агресором.

Як повідомляє Офіс Генерального прокурора України, в умовах воєнного стану керівництво заводу налагодило постачання комплектуючих для ремонту та обслуговування машинобудівної галузі. Це шестерні, секційні насоси, гідромотори, гідравлічне обладнання, які використовуються у військовій техніці.

Для реалізації протиправної схеми залучено ряд суб’єктів господарювання, з використанням яких через Румунію, Туреччину та Казахстан ввозилися комплектуючі на територію РФ. З метою обходу фінансових обмежень та виведення безготівкових коштів з РФ використовувалися банківські рахунки, відкриті у країнах ЄС. У такий спосіб протягом 2022 року до РФ експортовано комплектуючі, які використовуються для ремонту військової техніки, на загальну суму понад 51 млн грн.

Розслідування у кримінальному провадженні за фактом пособництва державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України) здійснюється за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора. Відбулись обшуки в офісних приміщеннях групи компаній та за місцями проживання підозрюваних. Вилучено документи, які підтверджують торгівлю з РФ.

Досудове розслідування проводить ГУ СБУ в АР Крим, оперативний супровід здійснює УСБУ у Вінницькій області.

За інформацією деяких ЗМІ, йдеться про Вінницький агрегатний завод, який експортував до Росії запчастини (зокрема насоси), призначені для тракторів, але придатні і для використання у бронетранспортерах.

Фото зі сторінки Офісу Генерального прокурора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені