Вінниччина вже не в лідерах по COVID-19, але смертей від недуги все більше

Станом на 29 березня для нашої області залишили “помаранчевий” рівень епідемічної небезпеки. Впродовж минулого тижня у нас не спостерігали найвищих по Україні цифр по приросту хворих на COVID-19. За показниками, що характеризують епідемічний процес COVID-19 в Україні, на сьогодні десять регіонів перебувають у “червоній” зоні карантину, три регіони мають зростання випадків захворюваності, а п’ять, включаючи Вінниччину, мають певну тенденцію до зниження. Так, у Вінницькій області за останні сім днів спостерігається зменшення інфікування на 7,7%.

Але кількість жертв хвороби стає все більшою, динаміка летальних наслідків, на жаль, зростає. Від виходу минулого числа газети від ускладнень коронавірусної інфекції померло 139 мешканців області, а загальна кількість жертв становить 1040 чоловік. Таку ситуацію насамперед пов’язують із «британським» штамом, який поширився вже по всій території України. Як відомо, цей штам є не лише більш заразним, а й більш смертоносним – на 64%. Навіть більше – експерти Інституту молекулярної біології та генетики повідомили, що на території України «британський» штам теж змінився. Це встановили на основі секвенування (виділення) 19 зразків, відібраних у хворих з Івано-Франківська, з початком там спалаху, і Києва.

На даний час  в області хворіє 20695 осіб, з них 870 дітей та 779 медпрацівників. За останню добу зареєстровано 426 випадки.

Нові виклики, які ставить епідемія перед системою охорони здоров’я, потребують значних матеріальних ресурсів.  Зокрема, з міського бюджету Вінниці виділять 1,6 мільйона гривень на реконструкцію системи киснезабезпечення Вінницької міської клінічної багатопрофільної лікарні. Також виділено майже 12,2 млн грн для виплат у квітні муніципальних надбавок медикам, які працюють з хворими на ковід. Ще 1 млн грн субвенції – на забезпечення централізованої подачі кисню для обласного клінічного госпіталю ветеранів війни. Загалом додаткові видатки на охорону здоров’я склали майже 15 млн грн.

За попередню добу в Україні діагноз COVID-19 встановили 10533 особам, госпіталізували 2597 осіб, померли 286 хворих, одужали 3576 осіб.

Станом на 30 березня в Україні офіційно від коронавірусу зробили 212898 щеплень (+14432 за попередню добу). У Вінницькій області – 9450 (+640).

Підготувала Юлія РАЗАНОВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені