Вінниччина на порозі червоної зони?

Весь тиждень Вінниччина перебувала в лідерах щодо захворюваності на COVID-19. Це були дні суцільних і лякаючих антирекордів: 598, 738, 339. А перший день березня вивів область на перше місце в Україні за кількістю вперше інфікованих SARS-CoV-2.

За тиждень, що минув з виходу газети, від ускладнення коронавірусу померло 58 мешканців області (9 – за минулу добу, 623 – з початку епідемії). Станом на ранок 2 березня коронавірус вперше виявлено у 452 осіб (м. Вінниця – 257). На даний час хворіє 9245 людей: 729 дітей та 464 медпрацівники. Одужали 27737 пацієнтів, за останню добу – 123.

Стаціонари області переповнені: в 27 опорних лікарнях станом на ранок 2 березня перебуває 1175 пацієнтів із підтвердженим COVID-19 та 638 пацієнтів – із підозрою. 909 пацієнтів перебувають у важкому стані: на апараті ШВЛ – 3 особи, СРАР – 76, кисень – 830. За словами заступника директора департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА Тетяни Бондаренко, за кількістю активних випадків Вінниччина залишається на 5 місці в Україні.

Особливо критично ситуація складається у Вінниці. «Наразі у Вінниці фіксуємо стрімке зростання виявлення нових випадків: 4573 випадки на сто тисяч населення. Показник летальності за останній тиждень знизився і становить 1,8%. Відсоток тих, хто одужав – 73,2 %, – повідомив 1 березня директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш. – Щодо навантаженості на систему охорони здоров’я, то у місті відбувся суттєвий стрибок протягом лютого, і навантаження на систему охорони здоров’я виросло вдвічі. На жаль, Вінницький регіон в цілому і Вінниця зокрема – уже на порозі «червоної» зони карантину».

Якщо на початок лютого навантаження було 1800-1700 випадків, то на кінець місяця цей показник становив 4302 особи. Кожна двотижнева динаміка підтверджує зростання позитивних випадків інфікування ковідом. Ліжковий фонд станом на неділю 28 лютого був зайнятий на 81%. Найбільш завантажені – міська лікарня №3, Вінницька клінічна багатопрофільна лікарня, потім ідуть міська лікарня №1 та пологовий будинок №1.

«По амбулаторних пневмоніях спостерігається певна стабілізація. За минулий тиждень 53 амбулаторних пневмонії (попередній період – 44) і 81 стаціонарна (попередній період – 82). По захворюваності на грип та ГРВІ Вінниця поки не перейшла епідпоріг: маємо мінус 18% базового рівня. Але динаміка останніх трьох тижнів потижнево виглядає так: – 59 %, – 25 % та – 18 %. Тобто, на жаль, уже є ймовірність того, що наступного або через тиждень захворюваність по місту на ГРВІ та грип перевищить епідпоріг», – поінформував Олександр Шиш.

У Вінниці за тиждень розгорнуть ще 90 ліжок із киснем для хворих на COVID-19. Нове відділення відкриють на базі “Клінічного Центру інфекційних хвороб” (раніше – Центр профілактики та боротьби зі СНІДом).

Нагадаємо, що перше відділення на 89 ліжок і 1500 квадратних метрів там відкрили у листопаді 2020 року. Його створили з нуля в окремій будівлі буквально за три з половиною тижні. Туди провели кисень і сформували шість бригад медперсоналу для лікування хворих на COVID-19. Тепер у закладі є власна ПЛР-лабораторія, 8 апаратів ШВЛ, а днями планують запустити кисневу станцію. Зі слів головного лікаря Ігоря Матковського, це фактично додаткових 50 балонів кисню щодоби.

У зв’язку з погіршенням епідситуації 1 березня 2021 року відбулось позачергове засідання обласної комісії ТЕБ та НС. На Вінниччині посилюють карантин. Зокрема, в закладах охорони здоров’я області заборонили проведення планових операцій і планових госпіталізацій та надання консультацій поліклінік державних та комунальних закладів охорони здоров’я, крім дозволених в установленому порядку. На території Вінницької області продовжують посилення заходів щодо виявлення та притягнення до відповідальності людей, які порушують масковий режим в громадських місцях та осіб, які порушують правила самоізоляції. Комісія прийняла рішення рекомендувати перевести на дистанційну форму навчання 1-4 класи закладів загальної середньої освіти з 3 березня 2021 року. Також пильніше перевірятимуть дотримання санітарного законодавства, протиепідемічних заходів у громадському транспорті, закладах громадського харчування, розважальних закладах області.

Станом на 1 березня наша область залишилась у помаранчевій зоні, однак через зростання випадків COVID-19 не виключається, що можемо опинитися у «червоній». Про це повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

За добу 1 березня діагноз COVID-19 в Україні поставили 5336 особам, госпіталізували 1410 хворих із коронавірусом чи підозрою на нього, померли 162 людини, одужали 5194 особи. Серед нових хворих – 308 дітей та 218 медпрацівників.

Найбільше нових випадків коронавірусної хвороби зареєстрували в Івано-Франківській (649), Чернівецькій (504) Вінницькій (453), Закарпатській (438) областях та в м.Києві (463).

Підготувала Юлія РАЗАНОВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені