Вінниччину відвідав міністр охорони здоров’я Максим Степанов

Його візит припав на день, коли в області зафіксували черговий антирекорд за кількістю хворих на ковід –  827 інфікованих. Точилися розмови про те, що з дня на день ми можемо опинитися в «червоній» зоні.

Під час робочої поїздки міністр відвідав  одразу декілька лікарень, де рятують хворих на COVID-19. Спочатку він відвідав КНП «Вінницька міська клінічна лікарня № 1», де побував безпосередньо у відділенні для  хворих на COVID-19 та пункті щеплення, де тривала  вакцинація медиків від коронавірусу. Потім він відвідав обласний клінічний Центр інфекційних хвороб, створений на базі КНП «Вінницький обласний клінічний Центр профілактики та боротьби зі СНІДом», та КНП «Вінницький обласний спеціалізований клінічний диспансер радіаційного захисту населення Вінницької обласної ради». Нагадаємо, що у новоствореному Центрі інфекційних хвороб 4 березня відкрили нове відділення на 90 ліжок для допомоги хворим на коронавірус.  А загалом у закладі 180 ліжок для лікування пацієнтів із COVID-19. Усі – з підведеним киснем.

У всіх без винятку закладах Максим Степанов спілкувався з медиками, які рятують мешканців області від коронавірусної хвороби. Основний меседж, з яким виступав і який намагався довести: «Всі вакцини, які зареєстровані в Україні, є безпечними й ефективними». І саме вакцинація – єдиний шлях зупинити пандемію.

 «Наразі поширюється багато фейків, часто абсурдних, нібито медичні працівники проти вакцинації чи проти конкретної вакцини. У першій лікарні, згідно зі списками, готові вакцинуватися 67% медиків. Звісно, частина медпрацівників перехворіли на COVID-19 і на даний час мають захист, тож згодні вакцинуватися трохи пізніше Я вже вакцинувався публічно, вакциною AstraZeneka, почуваюся чудово. На коронавірус перехворів у листопаді минулого року, але зважаючи на ту «антивакцинальну вакханалію», що зараз розгортається в нашому суспільстві, прийняв рішення вакцинуватися. Людина, яка вакцинувалася, або взагалі не захворіє, або перехворіє у безсимптомний спосіб без наслідків для здоров’я. Я особисто дуже зацікавлений довести, що вакцина безпечна, ефективна і народ України потребує вакцинації», – повідомив  Максим Степанов присутнім.

Він нагадав, що в уряді розраховують, що вакцинація, яка відбуватиметься в 5 етапів, має завершитись до кінця року. Аби зупинити поширення, необхідно,  аби кількість вакцинованих  українців становила хоча б 60%.

Надав міністр роз’яснення і щодо «ковідних доплат» медичним працівникам. За його словами, доплати, які були введені до 31 грудня, збережені в повному обсязі. Їх продовжено до 1 квітня, а потім буде продовжено і надалі.  

Підготувала Юлія РАЗАНОВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені