Вінниччину обстріляли «кинджалами»

7 серпня, в неділю, у вечірню пору  по території області було завдано кілька ракетних ударів.

Як повідомляє командування Повітряних Сил ЗС України, російські окупанти застосували гіперзвукові ракети повітряного базування Х-47М «Кинджал».

Основним носієм ракет цього типу є спеціально обладнаний винищувач МіГ-31, також можуть застосовуватись бомбардувальники Ту-22М3 та Ту-160.

Це найновіший тип ракет, які має на озброєнні росія. Після прийняття на озброєння у 2018 році, їх випущено усього декілька десятків.

Бойова частина Х-47М становить 500 кг, швидкість ракети 3500 – понад 12000 км/год.

Після пуску з літака ракета піднімається на велику висоту у верхні шари атмосфери. А при заході на ціль по балістичній траєкторії може розвивати швидкість близько 12 тис. км/год.

На відміну від «калібрів», які наші захисники навчились знищувати, тактико-технічні характеристики цих ракет не дозволяють існуючим у Збройних Силах України засобам протиповітряної оборони ефективно виявляти та знищувати її. Відтак, не варто ігнорувати сигнали повітряної тривоги.

До речі, росія не вперше обстрілює Україну саме «кинджалами».

Із 24 лютого 2022 року зафіксовано декілька бойових застосувань ракет цього типу, які противник намагається використовувати лише по надзвичайно важливих цілях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені