Warning: Attempt to read property "geoplugin_countryCode" on null in /home/vinnichi/vinnichina.info/www/wp-content/plugins/page-visit-counter/public/class-page-visit-counter-public.php on line 227
Віруси COVID-19 та грипу - "Вінниччина"

Віруси COVID-19 та грипу

виявили у стічних водах на Вінниччині

З лютого в області запровадили новий метод контролю захворюваності на COVID-19 та грип. Поширення хвороб визначають завдяки дослідженню стічних вод і вже звітують про перші результати. Про це повідомляють у “Вінницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України”, повідомляє regionews.ua.

На території Вінницької області визначили три точки відбору проб стічних вод на виявлення рівнів концентрацій в них вірусу SARS-CoV-2 та грипу (м. Вінниця, м. Калинівка, м. Бар). Двічі на тиждень здійснюється забір з кожної точки та в подальшому доставляється до мікробіологічної лабораторії.

Починаючи з березня поточного року, епідеміологи відібрали та доставили в мікробіологічну лабораторію 40 проб стічних вод, після проведення досліджень вони виявились позитивними. В 2 зразках виявили SARS-CoV-2 варіант Delta L452R, в 32 пробах знайшли SARS-CoV-2 варіант Omicron E484A, в 6 – підтверджено вірус грипу.

– Також 5 зразків стічних вод з усіх визначених точок були відправлені до Референс-лабораторії вірусологічних досліджень Центру громадського здоров’я МОЗ України для проведення тестування методом повногеномного секвенування. Після проведення секвенування в усіх зразках стічних вод виявили SARS-CoV-2 варіант BN.1.3.1 Omicron. Цей варіант мутації коронавірусу SARS-CoV-2 також був виявлений після проведення секвенування матеріалу від людей, – йдеться у повідомленні.

Епідеміологічний нагляд за стічними водами – це принципово новий вид епіднагляду для України. З його допомогою в умовах обмеженого доступу населення до медичних послуг і до послуг тестування на інфекційні хвороби можна спрогнозувати погіршення епідемічної ситуації в тому чи іншому регіоні і, відповідно, запропонувати превентивні заходи. Цей вид епідеміологічного нагляду продовжує впроваджуватися на території Вінницької області.

Нагадаємо, 5 травня ВООЗ оголосила про припинення пандемії COVID-19. Коронавірус більше не вважається глобальною надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров’я. Відомо, що за час пандемії у світі зафіксували 764 млн випадків заражень та щонайменше 7 млн смертей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені