Вітаємо! Пишаємось!! Зичимо нових успіхів!!!

Вінничанка Катерина Калитко здобула найвищу літературну нагороду України – Національну премію імені Тараса Шевченка! Її присуджено за книгу поезій «Орден мовчальниць».

У це важко повірити – але факт!

Здійснилось! Наша землячка здобула найпрестижнішу нагороду нашої країни – Шевченківську премію.

«Державна премія для неконформного автора завжди була етичною дилемою, хай і гіпотетичною. Все-таки складним шляхом довелося йти, щоби повернути собі Україну в інституційному вимірі, навіть уже після відновлення незалежності. Але саме цьогоріч я матиму за високу честь прийняти головну відзнаку своєї країни героїв, яка веде вирішальну війну. Країни, від вимовляння назви якої щоразу стискається горло – і більше нічого не треба говорити. І від імені того Шевченка, який воює разом із нами, який з’являється на білбордах деокупованих територій з-під ворожих агіток і нагадує: борітеся.

Вдячна колегам із PEN Ukraine, які вирішили мене номінувати – підтримку цеху, відчуття спільноти сьогодні ціную особливо. Вдячна журі премії – сприймаю їхню оцінку як аванс для всього важливого, що належить сказати і зробити далі. І найбільше вдячна українському війську – за те, що у нас є і сьогодні, і далі.

Окремо вдячна й за те, що нагороджено саме поезію – ще й поезію жіночого голосу, непросту, колючу, від якої завжди простіше було відмахуватися і відвертатися, як від зайвини. Основний корпус текстів «Ордену мовчальниць» був написаний у 2020 році та при початку 2021. Контексти відтоді сильно змінилися, але ремарка в анотації не зазнала змін: для портрета української жінки все так само важливо, про що вона говорить, але куди важливіше – про що мовчить.

Висока честь – бути зараз в Україні, поміж дорогих і цінних людей. Інтонувати свій час.

І останнє буде дуже особистим, вибачте:

«Мам, це для тебе…», – так написала про цю подію на своїй сторінці у фейсбук сама Катерина Калитко.

А тим часом до цілого водоспаду найкращих побажань на адресу нашої талановитої та знаменитої землячки доєднуємось і ми, колектив редакції газети «Вінниччина».

Вітаємо Вас! Пишаємось Вами!! Зичимо нових творчих успіхів!!!

«Вінничани»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені