В області зменшується кількість хворих на коронавірус,

однак важких пацієнтів та летальних випадків не меншає.

Приміром, лише за минулу добу COVID-19 забрав життя у 20 мешканців області. За тиждень, що минув з виходу газети, ця хвороба обірвала життя 140 пацієнтам, а загальна кількість померлих з почату епідемії на Вінниччині становить 1316. Цифри щоденного приросту хворих дещо уповільнились, традиційно це помітно після вихідних днів. За вчора було зареєстровано 342 випадки.

Нині продовжують хворіти 19984 людини, з них: 700 дітей та 659 медпрацівників. У стаціонарах області 1590 пацієнтів із підтвердженим COVID-19 та 367 – з підозрою. Кількість пацієнтів на ліжках реанімації – 158.

Наразі Вінницька область продовжує залишатись у «помаранчевій» зоні карантину щодо рівня епідемічної небезпеки, більшість сусідніх областей – у «червоній». За останні два тижні кількість хворих на коронавірус на Вінниччині дещо зменшилась. Проте у реанімаціях медичних закладів Вінниці, які займаються лікуванням пацієнтів з COVID-19, кількість важких пацієнтів така ж, як на позаминулому тижні.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що Україна сягнула піку третьої хвилі епідемії COVID-19, бо ситуація почала стабілізуватися. Кількість госпіталізацій спадає. За його словами, в західних регіонах ситуація покращилася завдяки посиленим обмеженням, що доводить, що адаптивний карантин працює. Проте впродовж останнього тижня Міністерство охорони здоров’я фіксувало пікові навантаження на службу екстреної медичної допомоги.

За минулу добу в Україні зафіксували 11680 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19, госпіталізували 2334 особи, померли 457 хворих, одужали 14019 осіб.

Міністерство охорони здоров’я оновило протокол лікування коронавірусної хвороби.

Зокрема, для лікування критичних хворих додано синтетичний препарат тоцилізумаб. Також змінено режими його дозування для пацієнтів з тяжим і критичним перебігом. Оновлено загальні рекомендації з антибактеріальної терапії. Пацієнтам з підозрюваним чи підтвердженим COVID-19 з легким перебігом заборонено призначати антибактеріальні препарати з профілактичною метою. Пацієнтам з COVID-19 з середньотяжким перебігом заборонено призначати антибактеріальні препарати без обґрунтованої клінічної підозри або підтвердження бактеріальної інфекції.

Між тим 200 тисяч доз вакцини CoronaVac виробництва Sinovac Biotech, які пройшли лабораторний контроль в Міністерстві охорони здоров’я України, 12 квітня надійшли в регіональні склади зберігання вакцин.

«Вакцина CoronaVac йде на маломобільні групи населення та осіб, які за ними доглядають. Також будемо вакцинувати CoronaVac працівників, що проводитимуть зовнішнє незалежне оцінювання у 2021 році», пояснив головний державний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко. Вакциною CoronaVac (Sinovac) щепитимуть:

  • маломобільні групи населення, людей з інвалідністю і тих, хто за ними доглядають;
  • освітян, які будуть задіяні у ЗНО у 2021 році;
  • олімпійців і паралімпійців, які представлятимуть Україну на змаганнях в Токіо у 2021 році;
  • співробітників патрульної поліції.

Загалом із 24 лютого в Україні зроблено 388401 щеплення: 1 дозу отримали 388399 осіб, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) – 5 осіб. У Вінницькій області вакциновано 16630 людей (+70 за минулу добу).

Підготувала Юлія РАЗАНОВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені