В обіймах поетичного таланту

«Обійняти дощ» – таку назву має нова збірка вінницького письменника Юрія Прокопенка. Нещодавно друзі, колеги та шанувальники його творчості вітали автора з днем народження і з народженням свіжої книжки. Збірку, презентація якої відбулась у Центрі реабілітації «Гармонія», видано державним коштом у рамках обласної книговидавничої програми.

Талановитою і сильною людиною назвала Юрія Прокопенка директор обласного департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Світлана Василюк. Вона та інші запрошені декламували вірші автора, які особливо припали їм до душі.

Також у презентації взяли участь голова Вінницької міської організації Національної спілки письменників України Андрій Стебелєв, письменники Віктор Крупка, Валентина Сторожук, Галина Рибачук-Прач, Вероніка Ганай, Василь Пенедюк, керівник літературно-драматургічної частини театру ім. М. Садовського Світлана Фицайло, актриса Раїса Нестерчук, художниця Валентина Матієнко, друзі з «Гармонії» Микола та Олена Чорнобривенки… Лунали пісні у виконанні Олега Петровського і Сюзанни Жуковської.

Хоча Юрій Прокопенко пересувається на візку і йому важко говорити, але це мистецьке свято ще раз показало, що талант його поетичного слова звучить яскраво, гучно і долинає до сердець читачів. Особливо зворушив присутніх вірш, який поет присвятив своїй мамі Єфросинії Василівні.

Чути тебе

Мамо… Нашорошую вуха, чи ти є –

Коли від довгого сну прокидаюсь,

Аби тільки б почути тебе,

Щоб благословити реальність.

Мамо… Ти з любові черпаєш сили,

Мене надихаєш на створення рим,

На тихім голосі твоєї молитви

Тримається наш суперечливий дім.

Мамо… Пам’ятаєш, я був незалежним,

Прагнув щось довести усім…

Знаєш, то була така дурість безмежна

Не зважати на поради твої.

Мамо… Щастя – це відчувати, що ти є поруч,

Це можливість знову тебе пригорнути.

Я щовечора про тебе Богу говорю

І відчуваю, що слова ці почуті.

Довідка:

Юрій Афонович Прокопенко народився у Вінниці 11 травня 1975 р. Письменник, журналіст, блогер, учасник ГО «Гармонія», актор народного театру «Сьоме небо». За свої вірші у 2010 р. отримав Гран-прі на конкурсі «Повір у себе». Автор збірок поезій «Лист на ветке», «Напролом», «Посвята жінкам». Упорядник і співавтор збірки патріотичних віршів «Захисник – повертайся живим!». Переможець всеукраїнських поетичних фестивалів «Підкова Пегаса» та «Малахітовий носоріг». Також пан Юрій є автором книги спогадів «Крокуючи з Раїсою Панасюк» про незабутню засновницю Центру «Гармонія».

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені