В Україні заборонили низку проросійських партій

Рішення про це ухвалив Восьмий апеляційний адмінсуд, розглянувши звернення Міністерства юстиції, підготовлені на підставі Указу Президента, рішення РНБО та реагування СБУ щодо загроз національній безпеці.

Зокрема, були офіційно заборонені партії «Опозиційний блок» (співзасновник Вадим Новинський), «Соціалісти» (лідер – якийсь Анопрієнко), «Справедливість та розвиток» (не чули такої – от і добре), «Соціалістична партія України» (очолювали Рудьковський і Кива), партія «Держава» (очолював колишній генпрокурор Геннадій Васильєв), партія «Наші» (лідер Євгеній Мураєв) та партія «Блок Володимира Сальдо», якою керував Володимир Сальдо, що був у 2002-2012 роках міським головою Херсона, а нині вчинив державну зраду та перейшов на бік російських окупантів.

16 червня суд остаточно заборонив і політсилу «Партія Шарія» (лідер – проросійський блогер Анатолій Шарій, який не без підстав підозрюється у фінансуванні з Росії та в роботі на спецслужби країни-агресора) та партію «Ліва опозиція» (рештки колишньої КПУ). А нещодавно, 20 червня, тим же 8-м апеляційним адмінсудом, розташованим у Львові, ухвалено рішення про заборону партії «Опозиційна платформа – За життя», серед лідерів якої були Юрій Бойко, Вадим Рабінович, Сергій Льовочкін та Віктор Медведчук. Пресслужба суду також повідомила, що кошти та інші активи згаданих партій і їхніх місцевих осередків передаються у власність держави.

 «Вказані політичні сили здійснювали антиукраїнську діяльність, пропагували війну, а також створювали реальні загрози суверенітету і територіальній цілісності України. Представники цих партій сприяли насильству та злочинам, спрямованим на незаконне захоплення державної влади, а також допомагали ворогу і займались колабораційною діяльністю. Яскравий приклад тому – гауляйтери російських загарбників на тимчасово окупованих територіях України. Деяким із них уже повідомлено про підозри за відповідними статтями Кримінального кодексу України», – йдеться в повідомленні СБУ.

Можливо, на черзі ще й «Наш край» – теж уламок Партії регіонів, очолюваний Мазурчаком, Кіссе і Шаховим. 9 червня СБУ викрила на продажеві прохідного місця до Верховної Ради одного зі співголів цієї партії (деякі ЗМІ кажуть, що Мазурчака) та одного з його «молодших соратників» (кажуть, що нашого земляка). На фото від СБУ – яскравий момент затримання. Вони нібито вже готувалися до виборів і видурювали з якогось багатія понад 2 млн доларів, обіцяючи зробити його нардепом…

Отже, влада і суди нарешті «прозріли». Здавалось би, варто зітхнути з полегшенням, адже краще пізно, ніж ніколи. Але деякі експерти зауважують, що однієї заборони відверто антидержавницьких партій не достатньо, більш ефективним кроком у боротьбі з іноземними агентами та зрадниками були б персональні вироки, що унеможливило б для певних осіб займатись політичною діяльністю.

«Ми знаємо про те, що вже забороняли Компартію, далі у нас перестала працювати Партія регіонів. І багато хто перейшов або в «Опоблок», або в ОПЗЖ, або в інші проросійські партії. Ми це питання досліджували. Політики із вказаних політсил і далі працюють, створюючи нові партії», – каже лідерка руху «Чесно» Віта Думанська.

Справді, політичні сили у нашій державі продаються, об’єднуються і перейменовуються, наче якісь фірми. Скажімо, одна зі згаданих партій, що потрапили нині під заборону, кілька років тому називалася «Всеукраїнська чорнобильська народна партія «За добробут та соцзахист народу». Хто може вгадати, яка саме? Але зміна назви не допомогла цим діячам приховати діяльність на користь ворога…

Очевидно, виборцям, які  свого часу підтримували проросійські політичні сили, варто серйозно замислитись і навчитись не повторювати помилок, за які тепер наш народ платить людськими життями. Бо саме ці пропутінські політики перешкоджали інтеграції України в ЄС та НАТО, зливали державні таємниці, заважали відродженню мови, переконували нас і світ, що в Україні «владу захопили нацисти» і що ми нібито чекаємо з хлібом-сіллю на російське військо.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені