В Україні набули чинності зміни до ПДР щодо перевезення дітей в автомобілі

Схвалені зміни визначають особливі вимоги до установлення дитячих автокрісел та замінюють термін «спеціальні засоби», який застосовується у чинних ПДР, на термін «дитяча утримуюча система».

Зокрема, використання дитячих утримуючих систем є обов’язковим під час перевезення дітей, зріст яких менше 145 см, крім:

  • транспортних засобів, що здійснюють регулярні, регулярні спеціальні та нерегулярні пасажирські автобусні перевезення, за умови дотримання встановлених цими Правилами обмежень швидкості;
  • спеціалізованих санітарних автомобілів бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги, оперативних транспортних засобів Міноборони, MBC, Нацполіції, ДСНС, Держприкордонслужби, Служби безпеки, Управління державної охорони під час виконання ними службового завдання.

Раніше обмеження було встановлено для дітей, зріст яких менше 145 см та для дітей, які не досягли 12 років. Тепер вікове обмеження виключили з Правил.

Дитячі утримуючі системи можна встановлювати тільки на задніх сидіннях, але у разі перевезення дитини віком до 3-x років допускається встановлення утримуючих систем на першому ряду, якщо вони встановлюються проти напрямку pуху та з обов’язковим відключенням фронтальної подушки (за її наявності).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені