Гербу та прапору Вінниці – 30 років

30 років тому затвердили великий герб, герб та хоругву (прапор) Вінниці. Подія має вагоме значення для ідентичності громади і є продовженням важливої частини міської історії та культури, повідомляє vinbazar.com.

– Наша Вінниця отримала Магдебурзьке право — право на самоврядування — у 1640 році указом короля Владислава IV, як результат угоди сильної міської громади та старости (королівського намісника). Тоді ж місту надали власний герб та печатку. З тих часів символіка міста трансформувалась, а за Радянського Союзу взагалі виявилася зайвою: тоталітарна імперія тяжіла до централізованої форми управління та впроваджувала політику “однаковості”, тож намагалась знівелювати навіть місцеву геральдику, скасовуючи її або змінюючи до непізнаванності, – наголосив мер Вінниці.

16 травня 1993 року рішенням сесії Вінницької міської ради в громаду повернувся герб у тому вигляді, який максимально нагадує автентичні аналоги щонайменше XVIII століття. Відновлення відбулося завдяки старанням трьох людей: істориків Юрія Легуна та Юрія Савчука, а також художника Георгія Мельника. У 2018 році науковців, які працювали над відновленням символів Вінниці, офіційно нагородили, тоді подію приурочили до 25 річниці. Художник Георгій Мельник згадав, як виникла ідея змінити затверджений у 1969 році радянський герб, виконаний у кольорах УСРС та з колосками.

– Було три варіанти, які згодом відсіяли на геральдичній комісії. Потім депутати затвердили новий символ Вінниці. Але варто згадати, що ідея зробити новий герб пішла від нас — науковців, художників, громадських діячів. У 90-х Юрій Савчук написав дослідження про геральдику Поділля, а я зробив ілюстрацію для книги. Потім запропонували міськраді повернутися до історичного вигляду герба Вінниці, – розповів митець.

Нагадаємо, у травні 2019 року креативне агентство Fedoriv розробило новий бренд Вінниці на замовлення міської ради. Осучаснений логотип використовують для брендингу міста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені