Головний приз Євробачення зберігався в… селі Губник Гайсинського району

Цікаво було спостерігати в мережах, як відомий телеведучий і актор, гуморист і продюсер, громадський і політичний діяч Сергій Притула приїздив на Вінниччину по кришталевий мікрофон – головний приз цьогорічного Євробачення – перед його реалізацією для придбання безпілотного комплексу Збройним Силам України. Чому на Вінниччину? Бо саме звідсіля родом директор гурту Kalush Orchestra Микола Кучерявий. Завдяки чому наш земляк опинився на такому поважному посту?

Своє перше і поки що єдине інтерв’ю я брав у нього понад п’ятирічку тому, коли він ще навчався в Іллінецькому державному аграрному коледжі, який закінчив, звісно, з відзнакою, ставши фахівцем лісового господарства. Ще під час навчання опинився серед найвідоміших студентів в історії цього закладу. Був тут президентом студентського самоврядування, депутатом студентського парламенту Вінниччини у 2015-2017 роках. Отримував стипендію Президента України. Здобув звання «Молода людина – 2017» у Вінницькій області. Тоді ж став тут і студентом року. Його авторський проєкт про молодіжне волонтерство отримав І премію голови Вінницької облдержадміністрації та фінансування на його реалізацію.

У 2017-2020 роках продовжив навчання за здобутим фахом у столичному Національному університеті біоресурсів і природокористування. Тут став головою студентської організації Навчально-наукового інституту лісового та садово-паркового господарства. Срібний призер агрополітичних дебатів України у 2019 році. Волонтерив на Сході України і не лише там.

Як поет друкувався в антології майданівських віршів (Торонто, Канада) й у десятках відомих альманахів і газет, включаючи й нашу «Вінниччину». Переможець різних поетичних, музичних фестивалів, учасник громадських проєктів, координатор і організатор різних фестивалів і тренінгів. Здобув ІІІ місце на І і ІІ Всеукраїнських конкурсах студентської поезії «Молодість. Любов. Весна», який разом із партнерами організувала Cтудреспубліка. Переможець «Леся-фесту» та Studrespublіka Musik Live Avards на фіналі Студреспубліки – 2019 у Лазурному.

Студентський мер Києва – 2019-2020. Депутат Студентського парламенту України 2020-2021 років…

Це якщо коротко, лише окремими штрихами. Знаючи всі перераховані факти, я не здивувався, що саме він опинився на посаді директора гурту, який прославив Україну на весь світ. Під час нашої більш як річної давності короткої розмови Микола сказав, що їхній гурт дуже перспективний. Вірилось. Але, що він стане найкращим в  Європі, тоді ще важко було уявити.

Чому головний приз опинився у Губнику? Кучерявий на загал розповів, що коли такий же крихкий мікрофон отримувала попередня українська переможниця Джамала, то він був у чохлі. Їм же чохла не дали, а довезти в Україну потрібно було неушкодженим. Тому вирішив нікому цього не передоручати, а всю відповідальність узяти на себе. Слава Богу, все склалося добре.

Торги з реалізації призу завдяки старанням Сергія Притули пройшли чудово. За мікрофон отримано 900 тисяч доларів. Ще 11 мільйонів гривень виручили з продажу рожевої панами організатора і соліста гурту Олега Псюка. Хлопці всебічно попрацювали і продовжують працювати на нашу остаточну перемогу.

Микола КАВУН

На знімку: Микола Кучерявий

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені