Гуртуються ветерани

Читачі нашої газети зі стажем, очевидно, пам’ятають, що на теми роботи ветеранських організацій найчастіше в ній друкувались розповіді з Липовецького району. Коли тут районну організацію очолював світлої пам’яті Віктор Іванович Марківський, сюди за вивченням досвіду зверталися колеги й ровесники навіть з-за меж області. Відповідно і після нього наступні керівники старалися підтримувати належний рівень, збагачувати форми й методи роботи.

Нині цього району, як і переважної більшості інших, уже немає на мапі Вінниччини. А як же з тим багатим липовецьким досвідом? Чи не загубиться він, як і багато що в нас губилось доброго під час адміністративно-територіальних змін? Дізнавшись про цікавий захід, проведений у Турбівській селищній територіальній громаді, наш кореспондент попросив розповісти про нього начальника управління соціального захисту населення та охорони здоров’я цієї громади Лідію ТІТЕНКО.

-З часу створення нашої громади, – сказала Лідія Михайлівна, – ветеранські організації діяли дещо розрізнено. Тому ми вирішили організувати підписання меморандуму про співпрацю, попередньо вивчивши й обговоривши всі актуальні питання, а також провести спільну зустріч керівників цих організацій, очільників старостинських округів і структурних підрозділів. Таку ідею підтримав і пройнявся її реалізацією особисто селищний голова Ігор Валерійович Соць, як і вся команда. Належна підтримка нам надійшла також з обласного центру. Ми дуже вдячні уродженцю села Свердлівка (нині Пеньківка Козинецького старостату), відомому льотчику, депутату обласної ради Володимиру Васильовичу Мазуренку, голові обласної ради організації ветеранів України, теж прославленому авіатору, генерал-майору Володимиру Васильовичу Мазуру, голові Вінницької районної організації ветеранів війни і праці, полковнику Петру Оксеновичу Василишину, відповідальному секретарю обласної організації ветеранів України Валентині Миколаївні Волосі  за те, що вони відгукнулись на наші запрошення й особисто взяли участь в обговоренні шляхів співпраці, механізмів соціальної підтримки ветеранів.

-Як проходив ваш захід?

-Ми зустрілися і почали працювати в Турбові, де ознайомились з роботою селищної ради. Привітали всіх іменинників серпня. Керівники первинних організацій коротко поінформували про свою роботу. Всім учасникам роздали попередньо виготовлену власноруч символічну емблему з яскравим соняхом на честь 30-річчя нашої Незалежності. Також виготовили і тепер вручили посвідчення керівникам первинних організацій.

А потім переїхали до Козинець. Урочистою ходою пройшли до Меморіалу слави та трьох меморіальних дощок, встановлених у різних місцях. Ними вшановані: прославлений тутешній педагог Кирило Григорович Кривонос, який багато років очолював ветеранську організацію Козинецької сільради, Феодосій Миколайович Мазуренко, який понад три десятиліття головував у місцевому господарстві і багато доброго зробив для соціально-культурного розвитку сіл, Василь Арсентійович Тихолаз – засновник і художній керівник народного гурту «Рідня». Про кожного з них розповіли присутнім насамперед тутешній староста Віктор Іванович Петрюк, голова ветеранської організації Зінаїда Павлівна Присіч, голова ради ветеранської організації педагогічних працівників Віталій Федорович Кривонос та учень Кирила Григоровича вже згадуваний депутат-земляк.

Хвилиною мовчання ми поіменно вшанували всіх керівників ветеранських організацій колишнього Липовецького району, яких не стало впродовж останнього десятиліття. До речі, активну участь у підготовці цього заходу взяла Валентина Федорівна Левкович, яка керувала  організацією  в районі, а нині ми продовжуємо визнавати очолювану нею раду й активно співпрацювати. І це зрозуміло: у нас стільки років спільної роботи!

-Як щодо співпраці з ветеранами АТО/ООС?

-Надзвичайно актуальна тема, тому це питання ми поставили одним із перших. Відповідну асоціацію очолив турбівчанин Микола Казаков, який хоробро воював на Сході і має важкі поранення. Віриться, що в цій роботі у нього все складатиметься належно, а ми старатимемось в усьому допомогти. Що ж стосується створення ветеранських організацій воїнів-інтернаціоналістів та учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, то над цим саме працюємо.

Всіх цих питань ми торкалися і під час круглого столу, на якому прозвучала ціла низка запитань та відповідей на них, і навіть під час обіду, який пройшов у надзвичайно теплій обстановці. До речі, приємна інформація і для вас: наш шановний земляк-депутат знайшов можливості виділити кошти для передплати на кожну первинну організацію газет «Вінниччина» та «Ветеран України», тому сподіваюсь у подальшому на ще активнішу нашу співпрацю.

-Справді гарна новина. Щиро дякую!

Спілкувався Микола КАВУН

На знімках:

Лідія Тітенко

Багатий досвід Валентини Левкович зацікавив Миколу Казакова

Біля селищної ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені