«Дай Боже, щоб не знадобилось»

Пожежники трьох територіальних громад Вінниччини отримали спеціальне обладнання.

Це стало можливим завдяки проєкту «Підтримка органів місцевого самоврядування Вінницької області у сфері протипожежного захисту», що впроваджується ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» спільно з Генеральним консульством Республіки Польща у Вінниці. Вручення протипожежного обладнання представникам Дашівської, Северинівської та Мурафської громад відбулось у Вінниці на території Вищого професійного училища Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.

За словами Генерального консула Республіки Польща у Вінниці Даміана Цярцінського, це не перший проєкт, який реалізується не лише у Вінницькій області, а й в інших областях України, що належать до Вінницького консульського округу.

– Це обладнання, яке ми передаємо в рамках проєкту, буде застосовуватися пожежними командами у випадку надзвичайних ситуацій. І я радий, що воно потрапляє безпосередньо в громади – туди, де відповідають за людське життя, туди, де живуть люди і потребують захисту у випадку екстрених ситуацій. Вінницька область відрізняється своїм дружнім підходом до Польщі та польського народу, і це підтверджує наша співпраця. Сподіваємося на вдалу подальшу реалізацію проєктів, – зазначив Даміан Цярцінський.

Участь у врученні обладнання взяли також глова обласної ради Вячеслав Соколовий, начальник згаданого училища, в якому навчають пожежників, Микола Говорущак та очільники громад Василь Малярчук (Северинівська громада), Сергій Тітаренко (Дашівська) й Олег Літвіненко (Мурафська громада).

– Нам дуже приємна така співпраця. Зазначу, що пожежний автомобіль, який сьогодні має Северинівська громада, ми теж отримали з Польщі від партнерської гміни Пунськ три роки тому. А тепер маємо протипожежне обладнання. Це обладнання – перш за все, безпека наших пожежників. 79 вогнегасників, мотопомпа, генератор, електричні ножиці та інше – це те, чого потребували наші пожежні команди, – сказав голова Северинівської сільської ради Жмеринського району Василь Малярчук.

– Таке протипожежне обладнання дуже необхідне командам у громадах, яким доводиться боротися з надзвичайними ситуаціями. Хочеться побажати, аби вони якомога рідше користувалися цим обладнанням, проте, як кажуть – береженого Бог береже, – зазначила представниця ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» Галина Сегеда. За її словами, проєкт підтримки органів місцевого самоврядування у сфері протипожежного захисту є частиною заходів, що реалізуються в рамках програми «Польська допомога» протягом багатьох років на всій території України, зокрема у Чернівецькій та Вінницькій областях Вінницького консульського округу за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Польщі.

Юрій СЕГЕДА

Фото Генерального консульства РП у Вінниці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені